Rola dodatków w stylizacji

Posted on

Piękne kreacje to kreacje kompletne wie to każda kobieta. Definitywnym zwieńczeniem każdej stylizacji jest z reguły detal, który nadaje całości wrażenia dopełnienia, jak przysłowiowa wisienka na torcie. Na co dzień rolę takich wisienek pełnią oczywiście różnego rodzaju dodatki i akcesoria, którymi spinamy niczym klamrą nasz out fit. Co ciekawe nie każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, jak dużą różnice robią dobrze dobrane kolczyki, czy sprytnie wykorzystany pasek. Za pomocą dodatków i akcesoriów możemy podkreślić nasze atuty i zamaskować niedoskonałości. Dziś zagłębimy się w świat dodatków i podpowiemy jak je dobrze wykorzystać.

Pasek – najlepszy przyjaciel sylwetki

dodatki w stylizacjiJak powszechnie wiadomo sylwetka to element ciała, na który kobieta zwraca uwagę najbardziej. Jest tak dlatego, że wszelkie potencjalne niedoskonałości możemy sprytnie zamaskować odpowiednim makijażem, z sylwetką jednak zawsze będzie problem. Ilość kompleksów, które kobiety mają patrząc na swoją sylwetkę jest wręcz niewyobrażalna. Jest to w większości wypadków błędne przekonanie, co nie zmienia faktu, że staramy się je ukryć. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzą oczywiście dodatki, w tym wypadku pasek lub sznurek. Obwiązujemy się nim w taki sposób, by maksymalnie podkreślić talię i wyeksponować kształt klepsydry. Odpowiednie zastosowanie paska może z powodzeniem odjąć nam kilka kilogramów i dodać seksapilu, gdy tylko tego zapragniemy.

Kolczyki – elegancja w najczystszej postaci

Kolczyki jako dodatki w stylizacjiIdąc nieco w górę, po mapie kobiecych kreacji dochodzimy do okolic szyi i uszu. Tutaj króluje bez wątpienia biżuteria. Kolie, naszyjniki, zawieszki, chokery i w końcu kolczyki – to zdecydowanie ulubione atrybuty niejednej z nas. Odpowiedni dobór kolczyków ze złota czy srebra może stanowić idealne dopełnienie kreacji. Co ważne, należy zwrócić uwagę na to, aby nie przesadzić z ilością biżuterii. Złota zasada mówi, że gdy nasza kreacja jest bogato zdobiona i przyciąga uwagę, to powinniśmy zakładać prostą, minimalistyczną biżuterię, aby nie przedobrzyć. Analogicznie, jeśli wybierzemy prostą stylizację, nasz wybór kolczyków i innej biżuterii może być śmielszy, a ilość “świecidełek”, które możemy na siebie, nałożyć jest odpowiednio większa. Co ciekawe również niektóre kolczyki mogą pomóc nam wyszczuplić sylwetkę. Chodzi tu naturalnie o odjęcie nieco krągłości z okolic twarzy i szyi. Możemy tego dokonać wybierając kolczyki długie, najlepiej w postaci srebrnych lub złotych nitek. Taki rodzaj kolczyków, zwisając z naszych uszu, tworzy iluzję dłuższej, ale i smuklejszej szyi.

Diabeł tkwi w szczegółach

Jak widać odpowiedni dobór biżuterii i dodatków może przeważyć nad tym, czy nasza kreacja będzie udana, czy też nie. Dodatkowo to jakich dodatków używamy, pozwala nam wyrazić osobowość i podkreślić to, co w sobie lubimy najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *