Kreska na powiece – jak ją dobrze wykonać ?

Posted on

Każda z nas uwielbia kreski na powiekach. Są idealnym wykończeniem każdego makijażu, czy dziennego czy wieczorowego. Kreski możemy wykonać cieńsze – na co dzień i grubsze – na wieczór. jednak tego typu makijaż wymaga sprawnej ręki… Jak więc sobie poradzić? Oto kilka kilka wskazówek.

Jak namalować kreskę na oku

Przede wszystkim warto wybrać odpowiedni kolor. Czarna kredka/eyeliner,  optycznie zagęści rzęsy. Dla blondynek zaś najlepszym wyborem będzie brązowa kredka, chociaż nie zawsze, ja osobiście czuję się dobrze tylko w tedy kiedy mam czarna kredkę na oku, ale to kwestia gustu  i tego, czy na co dzień się malujemy bądź nie. Kreska na oku wymaga wiele wprawy, dlatego bardzo ważne jest to czym na początek ją będziemy malować.  Podstawą namalowania kreski na powiece musi być dokładnie oczyszczona i otłuszczona skóra. można nałożyć bazę jako pierwszą warstwę, w tedy eyeliner będzie lepiej trzymał. Pamiętajmy, że kreska kończąca się poza powieką, której końcówka uniesiona jest ku górze optycznie powiększy oko, zaś oczy okrągłe  dobrze podkreśli kreska na powiece wychodząca poza zewnętrzny i wewnętrzny kącik oka. Dla szeroko rozstawionych oczu idealna kreska na powiece to taka wykonana tylko w kąciku oka.

Jak zrobić kreskę na oku cieniem

Najprościej zrobić kreskę na oku cieniem (jeżeli chodzi oczywiście o osoby początkujące).  Wystarczy do tego tylko pędzelek i czarny cień do powiek. Jest to właśnie bardzo dobra metoda na naukę, bo nawet jeśli coś zepsujemy, to możemy kreskę rozetrzeć i zacząć od nowa makijaż, albo zmyć makijaż i po prostu on nowa próbować. Na końcu dla lepszego efektu , warto poprawić kreskę eyelinerem, czyli jeżeli namalujemy ja równo i na jednej i na drugiej powiece, to warto ja poprawić czarnym eyelinerem 🙂

Kreska na powiece za pomocą łyżeczki

Ciekawa alternatywa prawda? Ale jakże skuteczna, co się okazuje, że kreska na powiece tą metodą wychodzi idealnie. Jak to zrobić? Narysuj normalna kreskę wzdłuż górnej linii rzęs. Następnie przyłóż rączkę łyżki do zewnętrznego kącika oka i narysuj prosta linię. Potem przyłóż do oka drugą stronę łyżki, tak aby otulała gałkę oczna(wklęsłą stroną) i żeby łyżka łączyła się z poprzednio namalowaną kreską. Wykorzystaj zaokrągloną krawędź łyżki do narysowania łuku zamykającego kształt. Wypełnij środek kreski. Proste? Proste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *