jak dobrze dobrać perfumy ?

Posted on

Jedni zapachy kochają – inni nienawidzą. Jedni uwielbiają niszowe, droższe zapachy, zaś kolejna grupa ludzi uważa, ze to niepotrzebny wydatek… no właśnie – a do której grupy ludzi Ty należysz? Zapachy kwiatowe, gourmand, świeże, aromatyczne, słodkie, orientalne, jest ich mnóstwo! Tylko teraz pytanie – który zapach wybrać, na jaki się zdecydować?

Jak dobrać perfumy do ph skóry

Dobranie zapachu to nie lada wyzwanie. Trzeba dobrze wiedzieć co nas interesuje i co lubimy. Zapach powinniśmy (zanim go kupimy) przetestować i to najlepiej na skórze.  Oczywiście, ktoś może mi powiedzieć – a od czego mamy blotter w perfumeriach? Drogie Panie, potem okazuje się przy zakupie perfum, że zapach inaczej pachniał na blotterze niż na naszej skórze – dlaczego tak się dzieje?.  A no dlatego, że nasza skóra ma inne ph i do od tego zależy, czy perfumy będą ładnie pachnieć czy brzydko i jak będą się rozwijać. Dlatego tez nie kupujmy perfum w tedy kiedy znamy tylko jego zapach na blotterze, przetestujmy go na skórze. No i potem kolejna sprawa, jeśli go lubimy, podoba nam się jak się rozwija po kilku godzinach, nie przeszkadza nam, to można zdecydować się na kupno.

Jak dobrać idealne perfumy

Idealne perfumy to takie, które po psiknięciu na skórę, kompletnie nam  nie przeszkadzają, ba! Zapominamy o nich. W tedy nie róbmy tego błędu i nie „dopsikujmy” się, bo możemy zadusić społeczeństwo w pracy czy w szkole.  Jeżeli mamy wodę perfumowaną, to w tedy wystarczy spryskanie ciała raz dziennie, na przykład rano. Woda perfumowana zawiera od 10-20% procent prawdziwej esencji perfum. Jeżeli kupimy sobie wodę toaletową, to możemy się „dopsikać” po kilku godzinach. Woda toaletowa zawiera zaś od 5-10% esencji perfum, wiec zapach będzie  znikał szybciej.

Jak dobrać perfumy do wieku

Nie wiem czy jest na to reguła, ale zazwyczaj młode kobiety  czy nawet nastolatki lubią zapachy, słodkie, owocowe, jadalne. Cóż, różnie to bywa, w dzisiejszej dobie zapachów „gourmand” śmiem twierdzić, ze ta reguła nie istnieje. Więc myślę, ze z wiekiem zmienia się trochę gust i idziemy w bardziej wytrawne zapachy, lub delikatniejsze (chociaż tez nie wszyscy). Najważniejsze jest to, aby zapach nam pasował i żebyśmy to my czuły się w nim dobrze.

Co do aplikacji perfum, warto poznać kilka trików. Zdarza się tak, że podoba nam się bardzo zapach, jednak jest nietrwały co zrobić? W miejsca gdzie chcemy się spryskać – za uszami, nadgarstki, pachwiny – możemy najpierw jako bazę posmarować się wazeliną (ale odrobinę). Następnie w te miejsce zaaplikować perfumy. Co najważniejsze, perfum nie rozcieramy, bo w tedy one nie będą się odpowiednio rozwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *