Grzywka – ostatni krzyk mody. Komu pasuje, a komu nie?

Posted on

Grzywka jest ostatnio bardzo modnym cięciem. Sama zastanawiam się czy sobie takiej fryzury nie sprawić, zwłaszcza przed świętami, żeby ładnie wyglądać, tylko hmm.. czy będzie mi pasować? zaraz to sprawdzimy.

Fryzura z grzywką dla kogo

Do owalnej twarzy dobrze jest wybrać grzywkę prostą kończąca się przed linią brwi. Można tez poszaleć i pomyśleć o grzywce „ukośnej”, tylko ten pomysł świetnie wygląda na włosach doczepianych albo bardzo gęstych. Przy okrągłej twarzy warto jednak trochę bardziej pokombinować. Ładnie tutaj będzie na pewno wyglądać grzywka lekka, półokrągła. Taki rodzaj grzywki wyszczupli nam buzię.  Dobrze też będzie się prezentować grzywka zaczesana na bok. Fryzura z grzywką dla kwadratowej twarzy powinna być – lekka, delikatne, przerzedzona, albo asymetryczna „ukośna”. Można też włosy lekko wywinąć i w tedy mamy efekt grzywki lekko podkręconej, która swobodnie opada na twarz zmiękczy ją i doda subtelności. Najlepiej jednak taki typ uczesania sprawdza się u trójkątnej twarzy. Jest bardziej wdzięczna i pasuje każdy rodzaj grzywki dla trójkącika, gorzej zaś z twarzą pociągłą. Przy twarzy tego typu najlepiej się sprawdzi grzywka prosto ścięta lub nawet asymetryczna. Tak więc grzywkę może sobie zrobić każdy.

Fryzura z grzywka na dwa boki

Tak sobie myślimy,a co jeśli grzywka nam się znudzi? No właśnie… W tedy można ją zaczesać (równie modnie) na dwa boki. Teraz tak się nosi, wygląda to ładnie, elegancko i co najważniejsze, jeżeli chcemy odpocząć od grzywki jest to idealna alternatywa. Jak to zrobić?  Przedzielamy grzywkę w połowie czoła grzebieniem, zaczesujemy na boki. Jeżeli grzywka się nie utrzymuje, użyj prostownicy, a następnie efekt polakieruj. Jeżeli masz tak niesforne włosy, spróbuj zamiast lakieru lekko grzywkę usztywnić, na przykład suchym szamponem.

Fryzura z grzywką do góry

Jeżeli grzywka nam odrasta, możemy sobie ją zaczesać wsuwkami to tyłu. Jeżeli lekko ją podtapirujemy uzyskamy lepszy efekt. Uzyskamy tzw efekt „pin up girl”. Grzywka tez świetnie prezentuje się z krótkimi włosami, oczywiście musi być ona podniesiona całkowicie, tak jak na przykład nosi ją Małgorzata Kożuchowska. Oczywiście, taki typ cięcia musi nam pasować, do wieku, urody i kształtu twarzy. Grzywkę też możemy zaczesać całkowicie na bok, jak robi to księżna Kate i tez będzie ładnie, grunt, że dobrze się w niej czujemy. Jedynym minusem grzywki jest to, że lubi się przetłuszczać, w tedy warto mieć przy sobie suchy szampon. Grzywka lubi też szybko odrastać, ale nie ma co się denerwować, można ją śmiało podciąć samemu, wystarczą ostre nożyczki i wprawiona ręka.

burnnet / Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *