jak konturować twarz owalną, kwadratową, okrągłą i w kształcie serca?

Posted on

Twarz kwadratowa, owalna czy pociągła? A może w kształcie serduszka… Jak ją dobrze wycieniować? Co zrobić aby była ładna i dobrze się prezentowała? oj to nie łatwe zadanie… w tym artykule dowiesz się jaki kształt twarzy masz, oraz co robić by jeszcze lepiej uwydatnić kości policzkowe etc.

Jak konturować twarz prostokątną

Idealnym kształtem twarzy jest owal, wizażyści najczęściej konturują buzię właśnie do takiego kształtu. Cechy kwadratowej twarzy –  szerokie czoło, kwadratowa szczęka, i mocne kości jarzmowe. Ten kształt twarzy dodaje charakteru i pazura, ale możemy  tez leciutko złagodzić te rysy używając bronzera. Jak to zrobić? Skronie, miejsca pod kością jarzmową, żuchwę oraz delikatnie nos – zaznaczamy bronzerem. Taka jedna mała zasada –  nakładamy kosmetyk od strony włosów do zewnętrznej części naszej twarzy, w tedy uzyskamy najlepszy efekt.

Jak konturować twarz w kształcie serca

W przypadku serduszka, czoło modelujemy wzdłuż linii włosów. Przy tego typu kształcie nie podkreślamy kości policzkowych, a jedynie obszar pod nimi. Jeżeli go nie potrafisz znaleźć uśmiechnij się przed lustrem i znajdź obszar, gdzie policzki najbardziej wystają, pod tym obszarem dodaj bronzer, a nad – odrobinę różu.

Jak konturować twarz pociągłą

Ojj przy pociągłej twarzy jest bardzo dużo roboty, chyba nawet najwięcej i więcej niż przy twarzy pociągłej. Głównym zadaniem bronzera jest wysmuklenie twarzy tutaj. Bronzer ma za zadanie tutaj schować mankamenty, czyli wszystko to, co chciałybyśmy troszkę zniwelować w naszej twarzy, musimy potraktować bronzerem. Bronzer nakładamy od prawej do lewej skroni, do tego bardzo istotne jest nałożenie bronzera na spiczasta brodę. Pod kości jarzmowe również i warto tez zaznaczyć żuchwę. Bardzo istotne jest roztarcie kosmetyku. możemy pokusić się i rozświetlaczem zaznaczyć tylko i wyłącznie kości policzkowe.

Jak konturować twarz okrągła

Konturowanie twarzy okrągłej, jest nieco przyjemniejsze niż konturowanie twarzy pociągłej. tutaj przyciemniamy skronie, okolice przy włosach (od skroni do skroni), żuchwę zaznaczamy dość konkretnie. Rozświetlamy natomiast kości policzkowe, łuk kupidyna i czoło. Tego typu konturowanie twarzy będzie spełniało swoje rezultaty.

Jak konturować twarz owalną

To najbardziej idealny kształt twarzy. Konturowanie twarzy, okrągłej, pociągłej, kwadratowej, w kształcie serca, ma nas przybliżyć do ideału czyli do owalnego kształtu. Owalny kształt twarzy może sobie pozwolić na więcej. Twarz owalna, ma łagodną linię szczęki, delikatnie zarysowane kości policzkowe. Tutaj przyciemniamy czoło, skronie, sugerując się linią włosów. kości jarzmowe zaznaczamy (nieco pod najbardziej wypukłym miejscem) i linię żuchwy zaznaczamy, aby podkreślić jej delikatność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *