Jak dbać o włosy zimą?

Posted on

Piękne, lśniące i sprężyste tak właśnie prezentują się idealne kobiece włosy. Niestety silne i zdrowe włosy to dla niektórych Pań wizja tak odległa, że często brakuje motywacji, aby do niej dążyć. Najczęściej dzieje się tak, ponieważ za młodu popełniamy błędy, które później bardzo ciężko jest naprawić. Ciągłe prostowanie włosów, nieodpowiedni szampon, czy stronienie od odżywek i nagminne farbowanie to praktyki, które sprawiają, że w dorosłym życiu nasze włosy znajdują się w tragicznym stanie. Nic nie jest jednak stracone i nawet najbardziej zniszczone włosy można uratować, pod warunkiem, że zadba się o pielęgnację i porzuci stare destrukcyjne nawyki. Zdecydowanie najgorszym okresem dla włosów wydaje się zima i to na niej skupimy się dzisiaj prezentując Wam sposoby na to, jak dbać o włosy zimą.

Jak wzmocnić włosy zimą?

Dbanie o włosy rozpoczynamy oczywiście od ich wzmocnienia. Mocne i zdrowe pozwolą nam na dalsze działania. Przede wszystkim musimy zadbać o regularne mycie. Jeśli nasze włosy nie przetłuszczają się bardzo intensywnie, odpowiednie będzie mycie włosów od dwóch do czterech razy w tygodniu. Do mycia wykorzystujemy jedynie łagodne szampony, najlepiej z naturalnych składników a efekt wzmacniamy równie delikatną odżywką. Unikacie parabenów i sulfatów, których pełno w kosmetykach popularnych marek. Stosowanie maski powinniśmy ograniczyć do jednego, no może dwóch razy w tygodniu. Dlaczego? Ponieważ zbyt częste nakładanie maski obciąża włosy, czego przecież nie chcemy.

Jak nawilżyć włosy zimą?

jak dbać o włosy zimąOdpowiednia pielęgnacja włosów zimą może być wyzwaniem. Wszystko to z powodu blokady gruczołów łojowych, które pod wpływem mrozu wydzielają mniejsze ilośći tłuszczu odpowiedzialnego za ochronę skóry głowy. Przez to włosy są słabsze i bardziej podatne na wypadanie. W takim wypadku warto zadbać o odpowiednie nawilżenie włosów, aby się nie łamały i pozostały zdrowe nawet w tak trudnych warunkach. O nawilżenie dbamy stosując koniecznie odżywki i maski nawilżające. Co ważne należy pamiętać, o tym, aby nie przesadzić bo tak jak wspominaliśmy wcześniej – częste nakładanie maski obciąża włosy.

Jak rozjaśnić włosy zimą?

Rozjaśnianie ma na celu sprawić by nasze włosy stały się jaśniejsze o kilka tonów. Sposobów na jaśniejsze włosy wiele, ale pamiętajmy, że aby się do nich zabrać, nasze włosy muszą być w odpowiedniej kondycji. Słabe i wypadające włosy nie nadają się do rozjaśniania, gdyż mogą ulec uszkodzeniu jeszcze bardziej. Zimą sytuacja jest jeszcze trudniejsza ze względu na warunki. W tej sytuacji powinniśmy trzymać się naturalnych metod. Jedną z fajniejszych jest zdecydowanie dodawanie odrobiny miodu do odżywki. Łyżka miodu pozostawiona na włosach razem z odżywką na około godzinę pozwoli nam poprawić i rozjaśnić kolor włosów bez żadnych skutków ubocznych!

Jak chronić włosy zimą?

Przede wszystkim nie wychodźmy z domu z mokrymi włosami. Szok termiczny, jakiego nasza skóra doznaje po wyjściu na zewnątrz (gdzie panują zimowe warunki) jest ogromy. Nawet przy suchej głowie pamiętajmy o noszeniu czapki. Obkurczone naczynia krwionośne i wcześniej wspomniane gruczoły łojowe to droga do słabych i wypadających włosów. Dlatego warto zadbać o to, aby nasza głowa znajdowała się w ciągłym komforcie termicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *