Jak dobrze łączyć kolory ubrań?

Posted on

Pomimo tego, że dziesiątki razy dziennie dokonujemy różnego rodzaju wyborów i podejmujemy drugie tyle większych i mniejszych decyzji to gdy przychodzi do wyboru kreacji, zawsze pozostaje jeden problem: “nie mam się w co ubrać”. Problem ten, tak powszechny u kobiet i dziewczyn w każdym wieku wynika często z braku umiejętności dobierania ubrań. Nie rzadko bowiem okazuje się, że wystarczy niecodziennie zestawić dwie wysłużone rzeczy, aby uzyskać zaskakująco ciekawą stylizację. Z czego to wynika? Najczęściej z połączenia odpowiednich barw i tonacji. Chcesz wiedzieć jak dobrze łączyć kolory ubrań? Zapraszamy!

Co mówią o nas kolory ubrań?

Poruszając temat kolorów nie możemy nie rozpocząć od jednego niezwykle ważnego stwierdzenia: kolory oddziałują na nas silniej niż sobie to wyobrażamy. Od samopoczucia przez nastrój po pokłady energii, kolory, którymi się otaczamy, mają realny wpływ na wszystkie te aspekty, nawet gdy nie jesteśmy tego świadomi. Samo interpretowanie znaczenia kolorów nie należy do najprostszych, chociaż jest kilka zasad, które na przełomie lat utarły się w przekonaniu wielu osób. Biorąc pod uwagę np. biel, możemy stwierdzić, że osoby, które ją noszą nastawiają się na nowe wrażenia i chętnie wybierają sytuacje, które prowadzą do nieznanych emocji. Czerwień to oczywiście kolor namiętności i noszenie jej często oznacza poszukiwanie intensywnych wrażeń i potrzebę dominacji. Nieco inaczej jest np. z zielenią, która cechuje osoby obdarzone wewnętrzną harmonią i niezachwianym spokojem. Co ciekawe kolor niebieski to kolor osób twórczych i kreatywnych, którzy lubią myśleć poza schematem.

Jakie kolory ubrań do siebie pasują?

Jakie kolory ubrań

Dobór odpowiednich par kolorów jest dość kłopotliwe. Wszystko dlatego, że postrzeganie kolorów i samo odbieranie estetyki jest bardzo indywidualne co powoduje sytuacje, kiedy dany zestaw kolorów jednemu będzie się podoba, a drugiemu wręcz przeciwnie. Nic jednak straconego. Są zestawienia na tyle uniwersalne, że możemy mieć pewność, że spodobają się każdemu. Jakie kolory? Weźmy np. czerwień i czerń. Dwa intensywne kolory doskonale współgrające w jednej kreacji. Podobnie, chociaż mniej energetyzująco jest pomiędzy błękitem a granatem. Spory kontrast w ramach podobnej palety sprawia, że to połączenie wypada niezwykle elegancko.

Jakie kolory ubrań odmładzają?

Tutaj odpowiedź jest jednoznaczna – ciepłe i energetyzujące. Ubieranie się w pastelowe lub ciemne kreacje przygasza naszą sylwetkę i zdecydowanie dodaje nam lat. Jasne kreacje w intensywnych ciepłych tonacjach rozjaśniają naszą cerę i sprawiają, że nabieramy żywszych kolorów. Doskonałym przykładem jest czerwień tak bardzo przez Panie uwielbiana i chwalona. To nie przypadek, że to właśnie czerwień jest kolorem namiętności.

Z czym łączyć szary kolor ubrań?

Jaki kolor dla blondynek

 

Szary kolor ze względu na swoją neutralność i tak naprawdę modową nudę stanowi świetną bazę pod bardziej rozbudowane kreacje. Dobrym przykładem kombinacji z kolorem szarym jest połączenie go z różowym. Bardzo delikatna i kobieca kombinacja kojarzona z princeskami. Innym zestawieniem jest zestawienie go ze złotem, które daje doskonały efekt ekskluzywności i bogactwa.

Jakie kolory ubrań dla brunetek?

  • Czarny
  • Biały
  • Szary

Jakie kolory ubrań dla blondynek?

  • Zielony
  • Różowy
  • Szary
  • Złoty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *