Czy warto kupować w second handach?

Posted on

Nastała wiosna i choć jeszcze nie widać jej jeszcze za naszymi oknami, to powoli wkrada się do naszej garderoby. Nowy sezon to przecież doskonała okazja do zrobienia porządków w szafie, pozbycia się starych ubrań i wyszperane ubraniowych perełek. To czas na modową refleksję, eksperymenty i plany dotyczące tego, co i jak będziemy nosić w sezonie wiosna-lato 2018? Nie jest jednak zaskoczeniem to, że podobnie jak rok i dwa temu, duża część z nas zajrzy do swojej szafy i stwierdził: nie mam się w co ubrać! O ironio, oby to chociaż była odrobinę prawda 🙂 Nie ma co jednak się nad tym rozwodzić, sprawa wygląda jasno – musimy zrobić zakupy! Tylko gdzie? Wszędzie drogo, a wyglądać jakoś trzeba. Na szczęście jest miejsce oferujące ubrania topowych światowych projektantów w cenie worka ziemniaków, mowa tu oczywiście o second handach!

Co to second hand?

Second hand dlaczego wartoZaczynając ten temat musimy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie – czym, w ogóle są second handy? Kiedyś niesławne, kojarzone z ubóstwem i tandetą – dziś utożsamiane z polowaniem i prawdziwą modą na poziomie. Nazywane kiedyś lumpeksami czy ciucholandami, second handy to sklepy oferujące używane ubrania z drugiej i trzeciej ręki w śmiesznych cenach płaconych często za całe kilogramy ubrań! Co ciekawe Ostatni boom nie na zakupy w takich miejscach nie tylko uczynił second handy popularne, ale również modne i to tak bardzo, żeby przyciągnąć do siebie poszukujących ubrań celebrytów.

Jak szukać w second handach?

Wybierając się do second handu po raz pierwszy, możemy mieć problem z odnalezieniem się. Z reguły tego typu sklepy są całkiem pokaźne, a nierzadko zajmują całe hale wypełnione po brzegi ubraniami. Chcąc upolować najlepsze kąski musimy zawczasu poznać rozkład sklepu i wyznaczyć sobie miejsca z potencjalnie atrakcyjnymi ubraniami. Jak to zrobić? Należy przyjść w przeddzień nowej dostawy i na spokojnie rozejrzeć się po sklepie. Nie zaszkodzi również dopytać co nieco samych pracowników. Jako że nowe ubrania dowożone są do second handów co tydzień, warto wybierać się do nich regularnie, być może kolejny tydzień przyniesie nam dokładnie to, czego szukamy 🙂

Dlaczego ludzie kupują w second handach?

To dlaczego ludzie kupują w tego typu sklepach, nie jest specjalnie zagadką. Śmiesznie niska cena, ubrania z całego świata w jednym miejscu, oryginalne marki, często już niedostępne na rynku no i w dodatku świetna zabawa przy poszukiwaniu. Tak naprawdę jest tylko jeden czynnik przemawiający na niekorzyść tego rozwiązania, czyli to, że ubrania są używane. Przestało to nam jednak przeszkadzać w chwili, gdy topowe blogerki modowe i celebryci z okładek nie tylko przyznali się do zakupów w second handach, ale zaczęli również rekomendować tego typu zakupy, chwaląc się swoimi zdobyczami.

Co kupować w second handach?

Jeżeli już udamy się do second handu warto pamiętać, by poza tym, co wpadnie nam w oko, przynieść coś więcej, coś, co pozwoli nam zarobić. Wystarczy odrobinę rozeznać się w markach i trendach, by wyhaczyć super ciuchy naprawdę dobrych marek, które po sprzedaży mogą nam przynieść fajną gotówkę. Szczególną uwagę należy zwrócić na ubrania sportowych marek w stylu Vintage – takie kąski bardzo szybko znajdą swoich amatorów wśród wielbicieli streetwearu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *