Szybki poradnik na temat sylwetek

Posted on

Kształt naszej sylwetki definiuje wiele istotnych wizerunkowych kwestii. Od tego, jakie ubrania będą nam pasować, po dobór kolczyków i wszelakich dodatków. Bardzo ważne jest więc znać i dobrze wykorzystywać kształt swojej figury. Niestety nie każda z nas wie jak określić swoją sylwetkę lub w ogóle nie zna podstawowych typów sylwetek. W dzisiejszym poradniku postaramy się wam przybliżyć nieco ten temat i podpowiedzieć jak wykorzystywać swoje atuty.

Jakie są typy sylwetki?

Zasadniczo rozróżniamy kilka różnych typów sylwetek. Wszystkie one charakteryzują się akcentem na konkretną partię ciała. Wśród nich możemy wyróżnić:

  • Kielich – charakteryzujący się masywnymi ramionami i rozwiniętymi okolicami barków.
  • Dzwon – zawierający się w obfitym biuście, przy jednocześnie szerszych biodrach.
  • Jabłko – jedna z trudniejszych stylizacyjne sylwetek, wyróżniająca się mało zaznaczoną talią i raczej okrągłą sylwetką.
  • Gruszka – to bardzo ciekawa sylwetka, której znakami szczególnymi są masywne uda i równie obfite biodra.
  • Klepsydra – najbardziej pożądany przez panie typ sylwetki, której atutem jest mocno wcięta talia przy krągłych biodrach i biuście.
  • Kolumna – zgodnie z tym, na co wskazuje nazwa, osoby z tą sylwetką są szczupłe bez wyraźnie zaznaczonych proporcji.

Jak określić typ sylwetki?

rodzaje sylwetki

Chcąc zabrać się za modelowanie sylwetki poprzez dobranie odpowiednich ubrań i ćwiczeń, musimy najpierw określić jaką sylwetkę posiadamy. Nie jest to trudne i wymaga zwykłej obserwacji i porównania. Wystarczy przyjrzeć się modelom dostępnym w internecie i dopasować siebie jak najbliżej przedstawionego archetypu.

Modelowanie sylwetki – co to?

Sposobów na zmianę sylwetki jest naprawdę wiele. Oczywiście różnią się one od siebie skutecznością i wysiłkiem/środkami, jakie musimy w nie włożyć. Pierwsze co nam przyjdzie do głowy na hasło modelowanie sylwetki to oczywiście ćwiczenia i odchudzanie. Jest to najlepsza, najskuteczniejsza i jednocześnie najtrudniejsza ścieżka. Dbanie o własną linię poprzez dobranie odpowiedniej diety i regularne ćwiczenia to często wielomiesięczna inwestycja, która z pewnością, jeżeli tylko dotrwamy do końca, zapewni nam doskonałą sylwetkę, o której marzyliśmy.

Innym sposobem na modelowanie sylwetki jest odpowiedni dobór ubrań, dodatków, czy chociażby makijażu. Ubierając się zgodnie z naszą sylwetką jesteśmy w stanie ugrać wiele. Wystarczą proste triki ubraniowe, aby odjąć sobie kilka kilogramów, zniwelować niedoskonałości i wyeksponować swoje atuty.

Jakie ubrania do sylwetki gruszki?

Do chyba najczęściej występującej na naszym terenie sylwetki – gruszki należy podchodzić z pewną dozą ostrożności. W przypadku tej sylwetki sprawdzą się takie fasony jak sukienki z podwyższoną talią i rozszerzeniem w okolicach dekoltu. Ważne, aby dół wybieranych przez nas sukienek miał pewien element rozkloszowania.

Jakie ubrania dla sylwetki jabłko?

W przypadku sylwetki jabłka, sukienka będzie również dobrym wyborem. Należy jednak wybierać sukienki z kopertowym albo empirowym fasonem. Dzięki temu ukryjemy mało wyrazistą talię i odwrócimy uwagę od niedoskonałości sylwetki.

Jakie ubrania do sylwetki klepsydry?

Jeżeli jesteś szczęśliwą posiadaczką dobrze zaznaczonej talii oraz bujnego dekoltu i bioder to powinnaś wybierać swetry i bluzki podkreślające te atuty. Dzięki dekoltom w kształcie litery “V” jeszcze bardziej wysmuklamy sylwetkę i zaznaczymy seksapil. Co ważne należy uważać na wszelkie oversize’y, które maskują seksowną figurę klepsydry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *