Skórzana galanteria – klasyka i elegancja

Posted on

Jeżeli ostatnimi czasy zastanawialiście się nad zakupem skórzanej galanterii to mamy dla Was świetną wiadomość! To zdecydowanie dobry pomysł. Ekskluzywne i wiecznie modne dodatki ze skóry na powrót opanowują modowe trendy. Jeżeli szukasz idealnego dopełnienia eleganckiej garderoby, to skórzana galanteria będzie strzałem w dziesiątkę. Dlaczego?  Przeczytaj, a się dowiesz!

Czy naturalna skóra nadal jest w modzie?

Ostatnimi czasy moda męska przeżywa prawdziwy renesans. Wiele mężczyzn rezygnuje z nieco chłopięcych trendów promujących luźny, uliczny styl. Zamiast tego na powrót na ulicę wyszły outfity łączące koszule, chinosy i skórzane paski. To właśnie ten ostatni element jest naszym dzisiejszym tematem. Skórzana galanteria, w tym między innymi paski również cieszy się coraz większą popularnością i wszystko wskazuje na to, że nieprędko się to zmieni.

Skórzane dodatki

galanteria skórzana aktówkaWybierając dodatki do prawdziwie męskiej kreacji mamy dość ograniczony wybór. W grę wchodzą głównie takie klasyki jak ekskluzywne zegarki, paski czy ewentualnie teczki. Wszystkie te elementy wchodzą w skład skórzanej galanterii, bo to właśnie skóra od zawsze jest synonimem elegancji, dystyngowania i dojrzałości. Dobrej jakości skóra to spory wydatek, ale również, co za tym idzie większy prestiż. Oprócz podstawowych dodatków prawdziwy koneser mody męskiej z pewnością doceni inne akcesoria takie, jak skórzane portfele, czy wizytowniki. Robią one szczególnie duże wrażenie w kręgach biznesowych, gdzie posiadanie swojej wizytówki w sygnowanym skórzanym wizytowniku budzi szacunek i zaufanie.

Jak czyścić skórzaną galanterię?

Aby jak najdłużej cieszyć się elegancką skórzaną galanterią, należy o nią odpowiednio dbać. Podstawą jest regularna impregnacja przynajmniej raz na każdy kwartał. Do skutecznego czyszczenia naszych skórzanych akcesoriów będziemy potrzebować dwóch składników: wody i octu. To mieszanka tych dwóch komponentów pozwoli nam wyczyścić skórzane elementy bez obawy o jakiekolwiek uszkodzenia. Inną metodą na zabrudzenia może być czyszczenie parą wodną lub równie skuteczną mieszanką z terpentyny i białka.

Jak konserwować skórzane części garderoby?

Samo czyszczenie nie wystarczy, jeżeli chcemy by nasze dodatki służyły nam przez dziesięciolecia. Aby do tego doszło musimy systematycznie natłuszczać naszą galanterię. Do tego celu możemy wykorzystać wszelkiego rodzaju olejki jak olejek rycynowy czy wosk pszczeli. Wystarczy nałożyć je na powierzchnię i rozpocząć delikatne polerowanie. Tym sposobem uchronimy pasek, czy portfel przed otarciami i pęknięciami.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *