Jak zadbać o sylwetkę na lato?

Posted on

Lato zbliża się do nas nieubłaganie. Już tylko 2 miesiące dzielą nas od wakacji i co za tym idzie, plażowania i skąpego ubioru. Nic dziwnego więc, że spora ilość kobiet i mężczyzn zaczyna zwracać uwagę na swoją sylwetkę. Niestety zima to okres, w którym wielu z nas “nabiera ciała” przez mniejszą ilość aktywności fizycznej i pochłanianie ton jedzenia w święta Bożego Narodzenia, czy później Wielkanocy. Pomimo tego, że zostało niewiele czasu, wciąż jest nadzieja na to, aby wyjść na plażę szczuplejszym o kilka rozmiarów. Jak?  Perfekcyjna letnia sylwetka – o tym w dzisiejszym artykule!

Dieta do lata

Dieta na latoJak powszechnie wiadomo w drodze do szczupłej, zdrowej sylwetki najważniejsza jest dieta. Żadne ćwiczenia i suplementy diety nie pomogą, jeżeli nie zmienimy swoich nawyków żywieniowych. To jak się odżywiamy, ma bardzo duży wpływ na to jak się czujemy i jak wyglądamy, dlatego chcąc poprawić swoją linię, najpierw powinniśmy zacząć od zdrowej diety.

Aktualnie w sieci znajdziecie wiele różnego rodzaju diet, które obiecują szybkie zrzucenie wagi. Wiele z nich zawiera naprawdę ekstremalne wskazania, które mogą nam poważnie zaszkodzić. Należy bowiem pamiętać, o tym, żeby odchudzać się z głową. Tylko stopniowe, regularne trzymanie się diety może nam przynieść długotrwałe efekty i pomoże uniknąć efektu jojo.

Jaką dietę przed latem rekomendujemy? Odpowiedź brzmi – dopasowaną do konkretnego przypadku. Każdy i każda z nas ma przecież inne geny, zapotrzebowanie i upodobanie. Nie ma diety idealnej, która sprawdziła się w każdym przypadku, dlatego chcąc poważnie podejść do tematu, należy udać się do profesjonalnej dietetyczki. To właśnie tak otrzymamy pomoc, która przyniesie naprawdę widoczne efekty, w zdrowy i naturalny sposób. Nie warto testować na sobie diet z internetu. Jest to nieracjonalne i z zasady szkodliwe!

Najlepsze ćwiczenia na letnią sylwetkę

Bieganie a letnia sylwetkaSkoro już wiecie gdzie się udać po dietę, zostaje kwestia ćwiczeń. Tutaj możemy już sięgnąć po zestawy z sieci. Odpowiednie ćwiczenia spotęgują działanie diety, dodatkowo budując masę mięśniową, która z pewnością wpłynie na naszą atrakcyjność i sprawi, że nasza letnia sylwetka przekroczy nasze najśmielsze oczekiwania.

Pierwszym z ćwiczeń, które rekomendujemy, jest bieganie. Jest to doskonały sposób na zrzucenie wagi i zmianę swojego trybu życia na lepsze. Biegać może każdy, wszędzie, bez żadnego specjalistycznego sprzętu, a efekty będą widoczne już po pierwszym tygodniu. Lepsza kondycja, większa wydolność organizmu i poprawione trawienie, to tylko niektóre z korzyści, które oferuje Ci bieganie. Zacznij, przebrnij przez pierwsze kryzysy, daj z siebie troche, a z pewnością zobaczysz, że bieganie może być stylem życia!

Do tego polecamy zestawy ćwiczeń w domu. Na spalanie tłuszczów można zastosować zumbę lub jeden z setek zestawów dostępnych na YouTube. Wystarczy włączyć, kanał swojego ulubionego trenera i spędzić pół godziny dziennie na treningu. Gwarantuje Wam, że do lata wasza sylwetka przejdzie metamorfozę, o której nie śniliście!

Ile czasu przed latem zacząć ćwiczyć?

To pytanie często nurtuje internautów, szczególnie tych, którzy chcą przełożyć treningi na później. Prawda jest jednak taka, że każdy dzień takiego przekładania, to dzień stracony. Mówiąc sobie – zaczne od jutra rezygnujesz z efektów i odkładasz na później coś więcej niż sam wysiłek, w końcu chodzi o to, jak wyglądasz i o to, jak się czujesz. Letnia sylwetka nie poczeka. Chcesz efektów? Zacznij od dzisiaj, nigdy nie będzie lepszej okazji!

Więcej informacji na temat prawidłowego i bezpiecznego odchudzania znajdziesz pod adresem http://www.dietetyk.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *