Utlenianie włosów wady i zalety

Posted on

Kobieta zmienną jest i nie ma w tym nic dziwnego. Lubimy po prostu od czasu do czasu zmienić coś w swoim wyglądzie, otoczeniu czy mieszkaniu. Jeśli chodzi o zmiany wyglądu, to największe pole do popisu daje nam oczywiście makijaż i garderoba, ale czasem i to jest za mało. Wtedy decydujemy się na bardziej radykalne środki, takie jak np. utlenianie włosów. Jak się do tego zabrać? Co musisz wiedzieć? Utlenianie włosów wady i zalety – to w dzisiejszym wpisie!

Co to jest utlenianie włosów?

Zaczynamy oczywiście od definicji. Otóż utlenianie włosów to nic innego jak rozjaśnianie włosów przy pomocy rozjaśniacza. Cały zabieg możemy wykonać w zaciszu własnego domu lub przy pomocy profesjonalisty w salonie fryzjerskim. Co ważne tlenienie włosów pozwala rozjaśnić włosy nawet o kilka tonów, niezależnie od tego, jaki kolor włosów mamy.

Czy rozjaśnianie włosów bardzo je niszczy?

utlenianie włosów wady i zalety

Przygotowując się do rozjaśniania, zapewne spotkacie wiele informacji o tym, jak niekorzystnie wpływa ono na kondycję włosów. Jest w tym sporo racji. Decydując się na tlenienie trzeba się liczyć z tym, że uszkodzimy włosy. Dzieje się tak, ponieważ podczas utleniania niszczymy cement trzymający łuski włosów oraz włókna keratynowe zawarte w ich spoiwie. Niektóre składniki rozjaśniaczy mogą dotrzeć do samego rdzenia włosa i zniszczyć naturalną melatoninę, odpowiedzialną za pigmentację. To wszystko sprawia, że kondycja naszych włosów słabnie, a włosy są suche i skłonne do złamań.

Ile kosztuje utlenienie włosów?

Jeżeli wybierzemy się do fryzjera, musimy się liczyć z pewnym kosztem. Niemniej jednak warto postawić na profesjonalizm, dzięki niemu nasze włosy nie zniszczą się aż tak, jak przy domowym rozjaśnianianiu. Ile kosztuje taki zabieg? Otóż cena zależy od kilku aspektów:

  • od długości włosów
  • od tego, jak bardzo chcemy rozjaśnić włosy
  • od aktualnego koloru włosów

Różnica w cenie może wahać się od 40 do nawet 150 złotych w zależności od renomy salonu i skomplikowania zabiegu (ciemniejsze włosy wymagają więcej pracy).

Utlenianie włosów wady

Skoro już wiemy jak wygląda rozjaśnienie, warto przejrzeć kwestię: utlenianie włosów wady i zalety. Otóż jeżeli chodzi o wady to przede wszystkim jest to uszkodzenie włosów. Włosy rozjaśniane domowymi metodami mogą stać się suche i podobne do przysłowiowego siana. Ponadto, jeżeli wybierzemy się do fryzjera, musimy liczyć się z kosztami. Na sam koniec zostaje trwałość efektu, której nie można oszacować. To jak długo utrzyma się efekt zależy od tego, jak szybko rosną nam włosy i w jakich warunkach będziemy przebywać. Trzeba się liczyć z tym, że pojawią się odrosty.

Utlenianie włosów zalety

Utlenianie włosów to nie tylko wady, ale także zalety. Przecież po coś się na nie decydujemy. Największą zaletą tego rozwiązania jest oczywiście skuteczność. W prosty sposób możemy dzięki utleniaczom rozjaśnić nasze włosy z nawet ciemnego brązu do jasnego blondu.

sk: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *