Jak sobie radzić z odrostami?

Posted on

Piękne włosy to zdecydowanie atut atrakcyjnej kobiety. Lśniące i trwałe, a przede wszystkim niewypadające, takie właśnie powinny być. Pomimo tego, że na co dzień dbamy o nasze włosy nakładając wszelkiej maści odżywki i maski, to przychodzi czas, kiedy decydujemy się na gruntowną zmianę, jaką jest koloryzacja. Farbowanie włosów niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje, których czasem nie da się odwrócić. Jedną z nich są oczywiście odrosty, które sprawiają, że cały efekt koloryzacji pryska, a jedyne co rzuca nam się w oczy to te różniące się kolorem pukle. Jak sobie radzić z odrostami? Coś poradzimy!

Sposoby na odrosty

Dla kobiet farbujących włosy nie ma chyba nic gorszego niż odrosty. Sprawiają one, że wyglądamy na zaniedbane, psując totalnie każde uczesanie. Na szczęście są skuteczne sposoby na walkę z odrostami i dzisiaj Wam je pokażemy.

Pierwszym trickiem na odrosty jest oczywiście umiejętne uczesanie. Napuszenie włosów, zakręcenie ich na wałek lub np. sprytne upięcie, pozwoli nam skutecznie zamaskować niepożądane odrosty. Trzeba pamiętać, że im większa objętość włosów, tym łatwiej ukryć na nich pewne niedoskonałości jak np. odrosty właśnie. Działa to również w drugą stronę. Wybierając płaskie uczesanie lub po prostu niekontrolowany nieład to największy błąd, jaki można popełnić, mając odrosty. Tego typu zagranie wprost eksponuje nasz włosowy mankament, dlatego koniecznie trzeba go unikać!

Innym prostym trikiem na ukrycie odrostów jest zastosowanie odpowiedniego szamponu. Na rynku znajdziemy mnóstwo szamponów koloryzujących, które z powodzeniem ukryją nasze odrosty do czasu, kiedy znajdziemy chwilę na farbowanie. Co ciekawe, w niektórych sklepach znaleźć można również spraye koloryzujące, które jeszcze lepiej zamaskują nasze włosy. Wystarczy się rozejrzeć!

Jak radzić sobie z siwymi odrostami?

jak sobie radzić z odrostami siwe włosy

Siwe włosy to koszmar, którego często nie da się uniknąć. Siwienie jest wpisane w naszą naturą (oczywiście nie wszystkich) i trzeba to zaakceptować. Są oczywiście sposoby na pozbycie się siwizny, chociażby poprzez koloryzację. Jest to tak naprawdę jedyny w 100% skuteczny sposób, który może zagwarantować nam intensywny kolor na stałe (przy regularnym farbowaniu). Pierwsze siwe włosy można zwalczać podobnie do klasycznych odrostów powstałych na skutek koloryzacji. Odpowiedni szampon koloryzujący lub cień na nasadę włosów i voilà, nasze włosy wyglądają zdrowo i atrakcyjnie. Warto jednak przeciwdziałać powstawaniu siwych włosów i zawczasu korzystać z odpowiednich odżywek i szamponów. Prewencja jest zawsze lepsza niż usuwanie skutków, czyż nie?

Jak pozbyć się odrostów na stałe?

Tak jak już wspominaliśmy wcześniej – koloryzacja jest związana z odrostami. Nie da się inaczej zmienić koloru włosów, tak żeby to wyglądało dobrze. By nie użerać się odrostami, należy regularnie powtarzać koloryzacje, najlepiej pod okiem specjalisty. W ten sposób będziemy mieli pewność, że nie niszczymy włosów i robimy wszystko prawidłowo. Stosując się do wskazówek fryzjerki lub nawet wybierając koloryzację w salonie, z pewnością zachowamy kolor na dłużej, niż robiąc sobie farbowanie w domowych, amatorskich warunkach. Pamiętajmy, że jakość kosztuje i podobnie jest z usługami fryzjerskimi. Wybór odpowiedniej, dobrej farby plus umiejętności fryzjerki to zdecydowanie coś, za co warto zapłacić, by później nie płakać nad marnym efektem i szybkimi odrostami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *