Jak pielęgnować zniszczone włosy blond?

Posted on

Rozjaśniane włosy blond są zazwyczaj bardzo zniszczone i suche, a do tego potrzebują wyjątkowej pielęgnacji. Tak samo jest z naturalnym blondem, włosy potrafią się rozjaśnić latem nawet o kilka tonów, a co za tym idzie mamy wysuszone końcówki i siano na głowie. Warto zastosować się do kilku poniższych wskazówek, a szybko przywrócisz włosom blask i nawilżenie.

Jak rozpoznać zniszczone włosy

Zniszczone blond włosy da się rozpoznać od razu, głównie to widać po końcówkach. Jeżeli sa rozdwojone i bardzo łamliwe to znaczy, że nasze włosy wymagają ratunku, albo odpowiedniej pielęgnacji, czy nawet – pójścia do fryzjera i podcięcia włosów.

Można tez sobie zrobić test ze szklanką wody i naszymi włosami. Na czym polega ? Nalewamy do szklanki wody i ucinamy, albo wyrywany sobie kilka włosków, następnie kładziemy je na powierzchni wody. Jeśli nasze włosy utrzymują się na tafli wody, to mamy je w świetnym stanie, jeżeli zaś włosy zaczynają tonąć – to niestety – kosmyki sa bardzo zniszczone. Woda przenika przez naszą strukturę włosa, obciążając je. Dlaczego tak się dzieje ? Niestety najczęściej spotyka to rozjaśnianych włosów blond, ze względu na jego delikatną strukturę.

Jak obciąć zniszczone blond włosy

Rozdwojone końcówki, połamane i suche włosy, domagają się już podcięcia.  Najgorzej jednak, jeśli nasze włosy są mocno obciążone, zniszczone i osłabione do tego stopnia, że trzeba niestety zejść z długości trochę więcej niż kilka centymetrów.  Kobiety są w tedy bardzo niezadowolone, ale pamiętajmy – im szybciej skrócimy włosy, tym szybciej one się zregenerują, zagęszczą i będą piękne. Zresztą, cięcie nie musi być nudne,  bardzo modny jest teraz tzw long bob (z przodu włosy dłuższe z tyłu krótsze) to idealna alternatywa dla pań, które mają problemy z rozczesaniem włosów z tyłu głowy, ze względu na kołtuny, a co za tym idzie, zniszczone i połamane końcówki. Przy tym cięciu nie ma takiej możliwości.  W tym roku również króluje fryzura pixie bob. Drapieżne cięcie, z dłuższą grzywką. Tez trochę  da odpocząć naszym włosom. Jednak ta propozycja jest tylko dla odważnych pań.

Jak odbudować zniszczone włosy – domowe sposoby.

Już nasze babki doskonale wiedziały jak dbać o zniszczone włosy blond. Pamiętajmy, ze kiedyś nie było tylu różnorodnych kosmetyków, co teraz. Trzeba było sobie radzić i były różne sposoby na piękno. Jednym z nich jest maseczka jajeczna z olejkiem rycynowym i sokiem z cytryny. Wystarcza dwa żółtka, dwie łyżki oleju rycynowego i dwie łyżki cytryny, aby włosy były miękkie i nawilżone. Dodatkowo olej rycynowy jest idealny dla osób, które mają rzadkie włosy i chcą je sobie zagęścić, cytryna zaś ma właściwości rozjaśniające.

Kolejną super metodą może być maska piwna ! Tak dokładnie, wystarczy 1/4 piwa i do tego dodać jedno jajko, wymieszać i nałożyć na włosy. Zalecana dla bardzo suchych, łamliwych i wypadających włosów. Jest tylko jeden defekt… zapach, ale dla efektów myślę, że warto.

Ostatnią świetna metodą jest maseczka z 3 łyżek oliwy z oliwek i 3 łyżek miodu. Spłukujemy po 30 minutach oliwa z oliwek pięknie wygładza i nawilża zniszczone blond włosy, długotrwałe jej stosowanie poprawia kondycję włosów na stałe.

One Reply to “Jak pielęgnować zniszczone włosy blond?”

  1. Ja używam olej konopny kupiłam w Konopnej Farmacji w Poznaniu 30ml za 29,00 zł bardzo wydajny mam już 3 miesiąc – bez problemu mozna zamówić online – znacznie poprawił kondycję moich wiecznie zniszczonych niczym końcówek, nie puszą mi się tak bardzo. Nie używam go regularnie, bo z systematycznością miewam problemy, ale myślę, że jeśli ktoś będzie asertywny, to jeszcze więcej zdziała 🙂 Poza tym używam go do twarzy na wieczór. Wchłania się długo, ale z niego nie zeezygnuję nigdy. Wszystko podrażniało moją skórę, nic nie pomagało na zaczerwienienia. Skórę miałam suchą, a czasem czułam, że otarcie skóry o poduszkę już mi ją przeciera i to było niemile uczucie. Odkąd używam tego oleju ediit na szczęście tego problemu nie mam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *