Idealny makijaż pod kolor oczu

Posted on

Każda z nas chce wyglądać pięknie. Makijaż, odpowiedni ubiór, czy ułożenie włosów wpływa na nasza atrakcyjność.  Bardzo ważna jest umiejętność łączenia kolorów cieni i dopasowanie jej pod kolor tęczówki. Warto poczytać kilka poniższych wskazówek, a stworzysz makijaż idealny i Twoje spojrzenie będzie hipnotyzujące.

Makijaż do oczu piwnych

W przypadku tego koloru oczu, cienie do powiek powinny być bardziej delikatne, mniej nasycone. Cienie bezowe, szare, zielone, czy brązowe idealnie będą współgrać z naszym kolorem oczu, no i będą idealne na co dzień. Oczywiście jeśli chodzi o kolor brązowy to tylko w ciepłych odcieniach!  Pięknie będzie się również komponował złoty pigment do makijażu brązowego,  zaś na bardziej wieczorowe wyjście, warto pomalować powieki na fioletowo, granatowo, albo i nawet na kolor miedziany.

Makijaż do oczu niebieskich

Niebieski kolor oczu najczęściej posiadają Panie, które mają blond włosy i jasną karnację. Dobre cienie przy tej tęczówce to na pewno takie, które mają niebieski pigment, ba! mogą być i nawet niebieskie cienie, pomimo tego samego koloru, taki cień podkreśla kolor oka, a nie przygasza go, warto jednak pamiętać, aby kolor nie był identyczny jak nasza tęczówka. Zieleń, fiolet i róż, to również piękne kolory harmonizujące. Bardzo pięknie tez podkreśla niebieskie oko – kolor morelowy, odcienie złota i brązu. Na dyskotekę czy bal, lub inną imprezę, warto zaznaczyć powiekę pomarańczowym kolorem (neonowym) i połączyć go z czernią. Panie, których niebieskie oczy maja zimniejszy pigment i są bardziej szare niż niebieskie – zamiast pomarańczowego cienia, mogą użyć różu z czernią, tylko uwaga – takie kolory tylko dla odważnych kobiet i bardzo łatwo jest nimi zrobić sobie krzywdę.

Makijaż do oczu zielonych

Tutaj króluje przede wszystkim fiolet! W każdej postaci, czy to wrzosowy, czy śliwkowy, nasze zielone oko pięknie będzie wyglądać w tym kolorze.  Ponadto złote, miedziane i rude kolory tez pięknie wyglądają w zestawieniu z zielona tęczówka – tutaj z tym rudym lepiej uważać, bo czasami możemy wyglądać jakbyśmy sobie oko podbiły. Na co dzień jednak, warto zostać przy brązach, złotych kolorach, beżu i cieniu liliowym,  on podkreśla oko bardzo delikatnie.  Przy tej tęczówce, jeśli chodzi o makijaż idealny na wieczór, świetnie wygląda zestawienie ciemniejszej zieleni (ciemniejszego cienia niż nasza tęczówka) i połączeniem go z czernią, na przykład robiąc klasyczne smokey eyes, bądź mahoniowym kolorem albo odcieniami czerwieni.

Makijaż idealny dla czarnych oczu

Panie, które posiadają ten kolor tęczówki maja najprościej, mogą sobie pozwolić na więcej, bo niemal w prawie każdym kolorze będą ich oczy wyglądać świetnie. Tak więc dobrze sprawdzą się zarówno cienie wyraziste, takie jak fiolet, bordowy, granatowy jak i delikatne kolory cieni, czyli na przykład – wrzosowy, waniliowy, błękitny.

Przede wszystkim warto pamiętać o jednej zasadzie – kolor cienia, nie może być tak samo nasycony jak kolor tęczówki, bo może (ale nie musi) spowodować efektu „zmęczonego oka”.  Tak więc wybierając cienie, warto mieć na uwadze co nam najbardziej pasuje, aby wykonać makijaż idealny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *