Jak dobrać kolor pomadki pod typ urody

Posted on

Jesień zapukała do naszych drzwi bardzo, bardzo szybko. Zmieniamy garderobę, fryzury, kolor manicure, a z czasem zaczynamy malować się nieco inaczej, bardziej jesiennie, czy jest to konieczne? Hmm… nie powiedziałabym, bowiem każda z nas jest inna i nieważne czy to jesień, lato, wiosna czy zima. Ważne jest, jaki mamy typ urody, czy ciepły czy zimny i kolor włosów i w tedy możemy dobrać do niej odpowiedni kolor pomadki.

Kolor pomadki dla blondynek

Tutaj nasuwa się pytanie – jesteś blondynką o zimnym typie urody czy o ciepłym? Blondynki o zimnym typie urody maja bardzo jasną skórę całego ciała, opalają się na czerwono. Do tego ich kolor włosów jest chłodny, ze srebrnymi refleksami.  Dla takich pań idealnie pasuje szminka w kolorze mocnej czerwieni z niebieskim pigmentem, dobrze tez wygląda ceglasta czerwień czy koralowy kolor. „Ciepłe” blondynki to te, które mają oliwkową lub brzoskwiniową cerę, mają ciepły odcień ust i opalają się na brąz. Tym paniom dobrze w jasnych różach i beżach, świetnie będzie tez wyglądał kolor brzoskwiniowy.

Kolor pomadki dla brunetek

Brunetki tak samo jak blondynki, również możemy podzielić na ciepły i zimny typ. „Ciepła” brunetka zazwyczaj ma ciemną karnację, opalają się od razu na brąz i mają ciemny kolor oczu. Dla nich idealny więc kolor pomadki to morelowy, koralowy, ceglany. Te panie, przepięknie prezentują się niemal w każdym odcieniu czerwieni. Mogą tez pokusić się o kolory brązu, które są teraz bardzo modne tej jesieni. Burgund, kasztanowy kolor, a nawet – uwaga- fiolet i czerń, to kolory, które na pewno będą prezentować się oryginalnie, ale nie groteskowo. Ciepły typ, ma zdecydowanie większe pole do popisu, jeśli chodzi o dobór odpowiedniego koloru na usta. „Chłodne” brunetki cechują się bardzo jasną karnacja, pomimo ciemnego koloru włosów i najczęściej te panie maja niebieski kolor oczu tzw. typ francuski. Panie o takim typie, ładnie wyglądają w jasnoróżowym kolorze, malinowym i bordowym.

Kolor pomadki dla szatynek

Ten typ urody cechuje się brązowym odcieniem włosów albo ciemnym blond. Kolor oczu jest zazwyczaj niebieski, szary lub brązowy. Ten typ urody świetnie wygląda we wszelkich odcieniach różu i czerwieni, odważniejsze panie, mogą pomalować swoje usta na fioletowo bądź w kolorze wiśni.

Kolor pomadki dla rudych

Tutaj mówimy o naturalnych rudzielcach, nie farbowanych. Rude włosy, blada piegowata skóra, która zazwyczaj opala się na czerwono, do tego zielone oczy. Taki typ urody rewelacyjnie komponuje się z kolorami miedzi, brązu, przepięknie będzie też wyglądać kolor łososiowy. Rudzielce przepięknie tez wyglądają w klasycznej czerwieni na ustach. Szyk i klasa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *