Aplikacja ciążowa? Wyłącznie Asystent Ciąży!

Posted on

Każda kobieta w ciąży chce wiedzieć jak najwięcej o swoim stanie i o rozwoju dziecka. Pomagają w tym aplikacje dedykowane dla kobiet w tym szczególnym czasie. Jedną z nich jest bezpłatna apka – Asystent Ciąży. Jest to polska aplikacja stworzona przez profesjonalistów przy współudziale położnych i ginekologów. Na stronie https://asystentciazy.pl znajdują się bezpośrednie odnośniki do instalacji.

Wiarygodne źródło informacji

Asystent Ciąży dostarcza kobiecie wiarygodne artykuły, dopasowane do stopnia zaawansowania ciąży. Po wprowadzeniu daty ostatniej miesiączki lub przewidywanego terminu porodu, aplikacja wyznaczy aktualny dzień i tydzień ciąży oraz będzie odliczać dni do rozwiązania. Na początku każdego kolejnego tygodnia wyświetli wiadomości dotyczące aktualnych zmian w ciele kobiety i procesów zachodzących w rozwoju dziecka. Informacje te zostały opracowane w formie listów od dziecka. Powstały na podstawie specjalistycznej literatury z zakresu położnictwa. W tworzenie notatek zaangażowano profesjonalistów, takich jak położne i lekarze ginekolodzy. Każda wiadomość porusza zagadnienia związane z zachodzącymi zmianami w ciele kobiety i dziecka i nadchodzącymi wyzwaniami. Aplikacja przypomina również o niezbędnych badaniach i koniecznych wizytach u lekarza.

Użyteczne funkcje Asystenta Ciąży

Dla prowadzącego ciążę lekarza, oprócz badań przeprowadzanych okresowo, niezbędne są też notatki prowadzone w regularny sposób przez samą pacjentkę. Jednym z parametrów, które należy śledzić od początku ciąży, jest waga kobiety. Codzienne lub cotygodniowe pomiary pozwolą określić prawidłowość przybierania na wadze oraz wszelkie anomalie w tym zakresie. Aplikacja Asystent Ciąży nie tylko pozwala na zapisywanie regularnych pomiarów wagi, ale również pomaga wychwycić nieprawidłowości w tym zakresie. Na bieżąco oblicza prawidłową wagę oczekiwaną w konkretnym tygodniu ciąży na podstawie pomiarów dokonanych przed zapłodnieniem. Kolejnym dzienniczkiem, który powinna prowadzić kobieta, jest zapis pomiarów ciśnienia. Wszelkie wahania ciśnienia, zarówno w górę, jak i w dół, mogą być zagrożeniem dla kobiety jak i dziecka. Zapisywanie tych informacji w aplikacji pozwoli lekarzowi na prowadzenie ciąży w bezpieczny sposób.

Dodatkowe funkcjonalności

Asystent Ciąży oferuje predefiniowaną listę wyprawkową do szpitala i na początkowy okres życia dziecka. W porozumieniu z położnymi powstał zestaw stu najpotrzebniejszych rzeczy. Lista jest edytowalna – można do niej dopisać kolejne elementy, zaznaczać zakupione przedmioty i wykasowywać to, czego dana rodzina nie będzie potrzebować. Taka lista jest potrzebna zarówno w sklepie jak i podczas pakowania torby do szpitala. Aplikacja przedstawia też w sposób graficzny procent wykonania zadania: wystarczy zaznaczyć spakowane elementy. Inną użyteczną funkcją jest lista imion z podziałem na płeć. Przyszłym Rodzicom ułatwi to wybór imienia dla swojego dziecka. Jeżeli jeszcze nie są pewni, to aplikacja pozwala zaznaczać imiona, które najbardziej się podobają.

Aktualne promocje

Aplikacja Asystent Ciąży powstała w Polsce i promuje polskie produkty. W zakładce Promocje pojawiają się kupony rabatowe i kody promocyjne do sklepów z akcesoriami dla kobiet w ciąży i małych dzieci. Warto regularnie sprawdzać umieszczane przez producentów zniżki, gdyż można zakupić ciekawe produkty w bardzo atrakcyjnych cenach.

Społeczność

Asystent Ciąży tworzy też społeczność użytkowników. Możesz przystąpić do grupy kobiet, które mają zbliżony do Twojego termin porodu. Posty na Facebooku i Instagramie dostarczają dodatkowych informacji i zapraszają na szkolenia związane z porodem i opieką nad maluszkiem. Organizowane są na przykład spotkania z położnymi lub doradcami laktacyjnymi.

Jako bezpłatna aplikacja Asystent Ciąży oferuje sporo przydatnych funkcji. Warto ją zainstalować już na początku ciąży, by od pierwszych tygodni mieć dostęp do szerokiej bazy wiedzy. Pomiary wagi i ciśnienia też powinny być prowadzone od samego początku. Aplikacja przyda się każdej kobiecie w ciąży oraz jej partnerowi.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *