Złoto vs Srebro, czyli krótko o biżuterii!

Posted on

Biżuteria to najlepszy przyjaciel kobiety. Drogocenne kamienie, łańcuszki, pierścionki czy chociażby kolczyki – wszystko to przyciąga oko i hipnotyzuje, zupełnie jak nasze piękno. Nic dziwnego, że tak lubimy się stroić i podkreślać swój urok właśnie przy pomocy biżuterii. Jak się okazuję, wybór biżuterii nie jest tak prosty, jakby się mógł wydawać. Problemy z wyborem mogą pojawić się już na samym wyborze kruszcu. Złoto czy srebro? Jak odpowiednio dobrać biżuterię? Komu pasuje złota biżuteria, a komu srebrna? O tym w dzisiejszym artykule!

Srebrna czy złota biżuteria?

Wybór biżuterii zaczyna się przeważnie od wskazania czy interesuje nas złota, czy może srebrna błyskotka. Często ograniczeni jesteśmy budżetem, który wbrew pozorom ułatwia wybór, zawężając nam liczbę możliwości.

Wybierając złoto, decydujemy się na kruszec od wieków kojarzony z bogactwem, przepychem i władzą. Złoto to bardzo wyjątkowy kruszec, nielubiący konkurencji. Zakładając złotą biżuterię, możemy zapomnieć o innym rodzaju biżuterii. Łączenie złota i srebra jest niezwykle trudną sztuką, a wszelkie nieudolne próby w tej kwestii mogą skończyć się podejrzeniem złego gustu i amatorszczyzny. Dlatego też złoto bezpieczniej nosi się pojedynczo, chociaż i tutaj mogą powstać problemy. Odpowiedni dobór złotej biżuterii to klucz do udanej stylizacji. Nie tylko typ, wielkość, ale i ilość złota, jaką na siebie nałożymy, zdecyduje o tym, czy będziemy wyglądać dostojnie i elegancko, czy tandetnie i kiczowato.

Srebro zaś jest znacznie łatwiejsze, jeżeli chodzi o zestawianie z innym rodzajem biżuterii. Ponadto małe srebrne elementy np. kolczyki czy pierścionki możemy z powodzeniem nosić na co dzień do praktycznie dowolnej kreacji, czego o złocie powiedzieć nie możemy. Srebrna biżuteria utożsamiana jest często z delikatnością i subtelnością.

Dla kogo złota biżuteria ?

złota biżuteriaWbrew pozorom nie każdy powinien nosić złoto. Często spotykamy się z twierdzeniem, że złota biżuteria zarezerwowana jest dla osób wiekowych, statecznych, z doświadczeniem. Stąd też prędzej zobaczymy ją na dojrzałych kobietach. Chcąc jak najlepiej wykorzystać walory złotej biżuterii powinniśmy ją zestawić z opalenizną. Ciemna i intensywnie opalona skóra doskonale zgra się ze złotą biżuterią. Ostatnim wyznacznikiem jakim powinno się kierować przy dobieraniu złotych ozdób jest ilość zakładanej biżuterii. Szczupłe i drobne Panie powinny unikać dużych, ornamentalnych naszyjników i dorodnych kolczyków, podczas gdy kobiety plus size, śmiało powinny sięgać po duże i rzucające się w oczy modele.

Komu pasuje srebrna biżuteria?

srebrna biżuteriaTak jak już wcześniej wspominaliśmy srebro to przede wszystkim delikatność. Nic dziwnego więc, że srebrna biżuteria doskonale wygląda na szczupłych paniach obdarzonych bladą cerą. Ilość srebrnej biżuterii powinna być dostosowana do kreacji i okazji. Noszenie na co dzień zestawu złożonego z kolczyków naszyjnika i pierścionka może uchodzić za niepoprawne. Chcąc przyozdobić się w srebro na co dzień, powinniśmy wybierać maksymalnie dwa elementy, najlepiej niewchodzące ze sobą w interakcję (np. naszyjnik i bransoletka lub bransoleta i kolczyki.

Dlaczego złota biżuteria brudzi?

Niejednokrotnie słyszy się o przypadkach, w których kobiety noszące złotą biżuterię skarżą się, że ta farbuje im skórę. Wynika to najczęściej albo z niedoboru żelaza we krwi, albo nieprawidłowościach w funkcjonowaniu wątroby. W przypadku zauważenia tego typu zjawiska, konieczne jest udanie się do lekarza pierwszego kontaktu, który pokieruje nas dalej na odpowiednie badania i diagnostykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *