Wygodna, obowiązkowa część garderoby przyszłej mamy

Posted on

Wiele przyszłych podważa sens inwestowania w odzież ciążową. W końcu ciąża trwa raptem dziewięć miesięcy i nie warto kupować specjalnych ubrań, których później już się nie założy. To duży błąd! Dobrze dobrane ubranie będzie estetyczne i, co najważniejsze, zabezpieczy twój brzuszek oraz ułatwi wykonywanie codziennych czynności. Dowiedz się, dlaczego spodnie ciążowe to obowiązkowa część garderoby przyszłej mamy.

W pierwszym trymetrze brzuszek jest praktycznie niezauważalny, a w kolejnych miesiącach można wesprzeć się agrafką lub odpowiednią wkładką – takie jest podejście wielu kobiet w ciąży. Prawda jest jednak taka, że ostra agrafka może wyrządzić ci krzywdę (gdy nieoczekiwanie się odepnie), a wkładki nie zawsze są skuteczne. Te ostatnie mogą sprawdzić się w pierwszym trymestrze, ale nie u każdej z pań – u niektórych brzuszek rośnie szybciej i dodatkowo znacznie zaokrąglają się biodra. W takim wypadku albo w ogóle nie zmieścisz się w spodnie, albo będą one bardzo niewygodne i znacznie ograniczą swobodę ruchów. Dlatego nie warto męczyć się przez całą ciąże w niewygodnej i pozbawionej stylu odzieży! Postaw na wygodne, modne spodnie ciążowe i ciesz się tym pięknym dla każdej przyszłej mamy okresem!

Spodnie ciążowe – dlaczego warto?

Odzież ciążowa, a zwłaszcza spodnie, to duża wygoda dla przyszłych mam. Dzięki nim ciężarnym kobietom zdecydowanie łatwiej jest schylać się i wykonywać codzienne czynności, bez obawy o uwieranie czy wrzynanie się materiału w brzuszek. Co więcej, w chłodne dni właściwie zabezpieczają przed zimnem, a w lato przed przegrzaniem czy nadmiernym nasłonecznieniem. Warto również  wiedzieć, że dobrze dobrane spodnie ciążowe są nie tylko niezastąpione podczas ciąży, ale i pasują do wielu różnych stylizacji. Część kobiet rezygnuje w ostatnim trymestrze z życia towarzyskiego między innymi dlatego, że uważają, iż w niczym dobrze się nie prezentują.

Spodnie ciążowe – na co zwrócić uwagę?

Wybierając spodnie ciążowe koniecznie zwróć uwagę na materiał ich wykonania. Powinien być on naturalny i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza oraz wysoką wygodę. Ważne jest również, aby był elastyczny, dzięki czemu spodnie ciążowe będą łatwo dopasowywać się do rosnącego brzuszka. Wiele modeli posiada dodatkowo mechanizm regulacji w pasie, tak więc wybierając jeden z nich możesz liczyć na komfortowe użytkowanie przez cały okres ciąży.

Warto również zwrócić uwagę na odpowiednią wysokość pasa spodni. Powinien on zakrywać brzuszek zwłaszcza zimą, kiedy temperatury za oknem spadają poniżej zera. Taki pas zapewni bezpieczeństwo i komfort termiczny rosnącemu maluchowi oraz nerkom przyszłej mamy.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *