Jak wybrać idealną szminkę odpowiednio do karnacji?

Posted on

Odpowiedni odcień na ustach to właściwie 90 proc. kuszącego, ale też i estetycznego makijażu. Każda z nas często jednak zastanawia się nad odpowiednim kolorem, który podkreśli naturalne kontury ust bez sztucznego efektu. Znaczenie ma nie tylko to, czy usta są pełne lub z natury wąskie, ale też karnacja, do której trzeba dopasować makijaż.

Najważniejsze jest określenie typu cery, przez który też wyodrębnimy kolor. To właśnie jej tonem będziemy sugerować się przy wyborze szminki. Ogólnie wyodrębniamy dwa rodzaje urody: ciepłą i zimną. Jeśli na pierwszy rzut oka trudno określić do której kategorii mogłabyś się zaliczać, to prawdopodobnie masz neutralny typ urody, który jest równocześnie połączeniem tych podstawowych rozróżnień.

Chłodny typ urody

Jeśli masz bladą i wyrazistą cerę z mocno zarysowanymi konturami, opalasz się raczej na czerwono i przez skórę przeważnie widać „żyły”,  które na co dzień ładnie podkreśli srebrna biżuteria, to prawdopodobnie masz tzw. „zimny typ urody”. W tym przypadku najlepiej odpowiednia szminka to taka, którą podkreślisz swoje usta. Baw się ciemnymi odcieniami czerwieni, a nawet fioletu czy granatu. Unikaj błyszczyków, pasteli i pomarańczowych kolorów, które sprawią, że usta staną się niewidoczne i zleją się z resztą twarzy.

Skóra ciepła

Jeśli wyróżnia cię złotawa lub oliwkowa cera, to z pewnością charakteryzujesz się ciepłym rodzajem urody. Żyły na twoim nadgarstku nie wyróżniają się tak bardzo, a złota biżuteria doskonale komponuje się ze skórą. Masz również tendencję do opalania się na brązowo bez problemów z oparzeniami słonecznymi. W tym przypadku możesz sięgnąć po szminki o tak samo ciepłych odcieniach. Odpowiednia szminka  będzie koloru delikatnej czerwieni i odcieni brązu oraz pomarańczy.

Neutralny ton skóry

Osoby o neutralnym kolorze skóry mogą bez obaw dobierać zarówno złote i srebrne dodatki, które podkreślą odcień urody. Tutaj wybór jest właściwie bardzo prosty, jeśli chodzi o szminki. Można wybierać z każdej palety kolorów, które zasadniczo nie wpłyną na estetykę makijażu.

Ostatecznie wszystko zależy od ciebie. Jeśli doskonale czujesz się w pastelowych czy koralowych odcieniach, to podkreślaj swoją pewność siebie właśnie takim kolorem. Unikaj jednak szarości, która sprawi, że będziesz wyglądać na nienaturalnie smutną i wręcz depresyjną osobę. Matowe kolory sprawdzą się przede wszystkim w okresie zimowym, a błyszczyki nawilżą usta w upalne dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *