Wybieramy okulary przeciwsłoneczne

Posted on

Nadszedł doskonały czas na letnie kreacje. Temperatury sięgające blisko 30 stopni to świetna okazja na krótkie spodenki, luźne topy i spódniczki. Wybierając tego typu kreacje, nie możemy oczywiście zapomnieć o dodatkach. A jaki jest najlepszy dodatek na lato? Oczywiście okulary przeciwsłoneczne! Dziś podpowiemy Wam jak wybrać okulary przeciwsłoneczne i na czym się skupić zależnie od ich zastosowania.

Jakie okulary przeciwsłoneczne męskie?

Zaczynamy od okularów dla panów. Pomimo tego, iż ten dodatek w męskiej modzie przeżywał prawdziwy boom ładnych parę lat temu (czasy disco polo i techno) to nadal warto po niego sięgnąć, nie tylko ze względu na funkcjonalność. Obecnie do najmodniejszych okularów przeciwsłonecznych męskich możemy zaliczyć dwa rodzaje. Po pierwsze są to okulary z wyrazistymi, kwadratowymi oprawkami. Znane ze streetwearu i hip-hopu modele od Dolce&Gabbana doskonale wpisują się w ten trend. Taki rodzaj okularów pasuje nie tylko do luźniejszych stylówek, ale także do marynarki, czy koszuli. Drugi typ okularów to nieco bardziej delikatne okulary z drucianą oprawką i dużymi okrągłymi szkłami. Ten model kojarzony głównie z marką Ray-Ban od zawsze sprawdzał się modzie. Do dziś takie klasyki jak Raj-Ban Aviator są rozchwytywane przez mężczyzn na całym świecie. Nic dziwnego, kto nie chciałby wyglądać jak amerykański pilot?

Jakie okulary przeciwsłoneczne dla kierowców?

Skoro jesteśmy już przy mężczyznach, to przy nich zostańmy. Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców to bardzo szczególny rodzaj okularów. W tym wypadku liczy się wyłącznie funkcjonalność. Dobry wygląd schodzi na drugi, nawet na trzeci plan. Zadaniem takich okularów jest zapewnienie kierowcy możliwie najlepszej widoczności, nawet w intensywnym słońcu. Ważne jest jednak to, aby nie stawiać na jak najciemniejsze okulary, gdyż i to może nam zaszkodzić. Najważniejszy jest filtr i zdolność odbijania światła. Najlepszym kolorem szkła dla kierowców są odcienie brązu i szarości – niezbyt ciemne, jednak wystarczające. Warto spojrzeć na modele z filtrem UV – wtedy mamy 100% pewność, że światło słoneczne nam nie zaszkodzi, nawet podczas kilkugodzinnej jazdy pod intensywnym naświetleniem.

Jakie okulary przeciwsłoneczne dla dzieci?

Jakie okulary przeciwsłoneczne dla dzieckaJeżeli chodzi o to, jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla dziecka, to odpowiedź jest jedna: wybieramy okulary skuteczne. Podobnie jak w przypadku kierowców, w przypadku okularów dla dzieci liczy się wyłącznie jakość i funkcjonalność. Chodzi o to, aby uchronić dziecko przed szkodliwym promieniowaniem UV (dzieci do 12-15 roku życia nie są w stanie odfiltrować takiego promieniowania samodzielnie). Aby zapobiec chorobą siatkówki czy rogówki powinniśmy wybrać okulary wyposażone w filtr UV blokujący szkodliwe promieniowanie. Zadbajmy także o to, aby szkła były wykonane solidnie – upadek w okularach wątpliwej jakości może skończyć się tragedią.

Jakie okulary przeciwsłoneczne, do jakiej twarzy

Dobór okularów do kształtu twarzy to kwestia kluczowa, jeśli chodzi o dobry wygląd. Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne do danego kształtu twarzy? Poniżej znajdziecie listę:

  • Do twarzy owalnej dobieramy okulary kwadratowe i prostokątne.
  • Dla osób z twarzą okrągłą zalecamy okulary z oprawkami typu kocie oko.
  • Twarz kwadratowa? Najlepiej sprawdzą się lekko zaokrąglone oprawki.
  • Do twarzy trójkątnej najlepiej dobrać okulary o zaokrąglonych dolnych oprawkach, z delikatną obwódką lub w ogóle bez ramki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *