Jak się ubrać do biura latem?

Posted on

Gdybym zapytała Was, co pierwsze przychodzi Wam na myśl, po usłyszeniu słowa lato to pewnie padłby odpowiedzi typu: wakacje, słońce, upał. Pierwsze dwa skojarzenia to dość przyjemne wizje, ale upał może nam dopiec i to dosłownie. Duszność, nadmierne pocenie i brak motywacji to zdecydowanie trzy czynniki, które zupełnie nie współgrają z wizją pracy w biurze. Jak dobrać ubranie biurowe latem, by było wygodnie i stylowo? Podpowiadam!

Letni oficjalny strój

Podstawą letniego stroju jest wygoda i komfort cieplny. Jak wiadomo cieplej, tym krótsze ubranie będzie najwygodniejsze. Niestety, jeżeli rozmawiamy o stroju oficjalnym na spotkanie biznesowe, rozmowę kwalifikacyjną itp. to zbytnia skąpość zupełnie odpada. Zamiast miniówek i kusych sukienek lepiej jest wtedy wybrać luźne lniane spodnie. Takie rozwiązanie to ogromna swoboda ruchu i przewiewność, która zminimalizuje ryzyko nadmiernego pocenia się. Do tego dobieramy bluzkę z krótkim rękawem, ale z nie za głębokim dekoltem – pamiętajmy, ma być oficjalnie. Jeżeli chodzi o buty to zdecydowanie baleriny nadadzą się do takiego zestawu idealnie.

Jak ubrać się do biura latem, żeby nie było gorąco?

ubranie biurowe latemGłówną wytyczną, co do ubioru do pracy jest oczywiście dress code i to w jego obrębie będziemy mogły kombinować. Niedopasowanie się do reguł nie wchodzi w grę, ponieważ przy innych pracownikach trzymających się dreescodu wypadniemy po prostu dziwnie i na pewno mało profesjonalnie. Nic jednak straconego. Jeżeli w Twojej pracy wymagana jest elegancja to i tak jesteśmy  wstanie co nieco zmienić na lepsze. Po pierwsze warto latem przerzucić się na ubrania szyte z lżejszych materiałów takich jak wiskoza, bawełna czy nawet jedwab. W ramach urozmaicenia kolorystyki możemy wprowadzić do stylizacji nieco pastelowych elementów. Będą zdecydowanie żywsze niż standardowa biel, czerń czy szarość, a jednocześnie nie odbiorą nam niczego z profesjonalnego i poważnego wizerunku. Poza tym możesz spróbować bluzek z krótkim rękawem, ale pamiętaj o trzech złotych zasadach ubrania do pracy:

  • ubranie biurowe latem nie może prześwitywać
  • unikamy koszulek na ramiączkach
  • kontrolujemy dekolt

Kolorowe dodatki w biurze podczas letnich miesięcy

Dodatki to tak naprawdę najszersze pole do popisu, jeżeli chodzi o dobieranie letniej kreacji do biura. Nawet przy w pełni oficjalnym stroju złożonym z garsonki i spódnicy znajdzie się miejsce dla kolorowej bransoletki, czy przykuwających uwagę kolczyków. Nawet na pozór niepasujące elementy będą jak najbardziej ok. Jeden wyłamujący się ze schematu dodatek doskonale przełamie nudną konwencję dress code, nadając stylizacji osobliwego charakteru, bez odbierania jej statusu “oficjalnej”.

Coś dla panów

Ubranie biurowe latem dla Panów to zupełnie inna działka. Aby zminimalizować choć trochę upały, nie tracąc na klasie, można pozwolić sobie na brak krawata w stylizacji. Do tego warto wybierać letnie garnitury, krojone z takich materiałów i w takim stylu, aby zapewnić jak największy komfort latem. Jeżeli chodzi o koszule to zazwyczaj od tych z krótkim rękawem, lepiej prezentują się zwykłe z rękawami podwiniętymi. Na sam koniec warto wystrzegać się koszul z lnu, które co prawda górują nad innymi pod kątem komfortu, niestety równie mocno odstają od reszty pod kątem gniecenia się. Wystarczy chwila nieuwagi, aby pognieść całą koszulę i stracić na wizerunku profesjonalisty.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *