Strój biznesowy – co zrobić, aby nie wiał nudą?

Posted on

Moda nie znosi nudy. Nowe trendy pojawiają się i znikają na okrągło, tworząc strumień stylizacji, za którym czasem ciężko nadążyć. Oczywiście w tym strumieniu znajdą się pewne wysepki, czyli ponadczasowe kanony i wyznaczniki, które są i zawsze będą modne. Do takich modowych wysepek można zdecydowanie zaliczyć klasyczne, formalne stylizacje. Koszule, spódnice, żakiety i inne tego typu ubrania to od zawsze wyznacznik klasy i statusu. To właśnie one są naszą stylizacyjną wizytówką, którą przywdziewamy na spotkania biznesowe, do pracy czy na szkolenia. Często jednak nieumiejętne podejście do stroju biznesowego sprawia, że całość stylizacji wygląda dość przeciętnie i powtarzalnie. Jak ją urozmaicić by przestała być nudna? Podpowiadamy!

Modny strój biznesowy

Idąc do pracy czy na spotkanie nie trzeba wyglądać wyłącznie schludnie. Strój biznesowy wcale nie musi być nudny i oklepany. Wystarczy kilka sztuczek, by zamienić zwyczajny zestaw garniturowy, czy pospolity duet spódnicy i koszuli w coś zupełnie wyjątkowego. Najczęściej wystarczy drobny element, delikatne zagranie dodatkami, by przełamać tę oficjalną nudę, jednocześnie nie tracąc wizytowego/reprezentacyjnego looku. Jak do tego podejść? Sposobów jest kilka.

Koniec z nudą biżuteria

strój biznesowy z ciekawym elementem biżuteriiJak wiadomo, to właśnie biżuteria stanowi najlepsze dopełnienie każdej stylizacji. Do stroju oficjalnego przyjęło się zakładać takie klasyki jak perły, minimalistyczne srebro, czy elementy zdobione cyrkonią lub kamieniami szlachetnymi w umiarkowanej ekspozycji. Tworzy to spójny elegancki obraz, ale czy jest on ciekawy? Zdecydowanie nie! Gdyby dołożyć do tego starą broszkę, to otrzymalibyśmy strój rodem z niedzielnej wizyty w kościele. Zamiast oklepanej biżuterii, która tak bardzo pasuje do ołówkowej spódnicy i żakietu, postawmy na coś zupełnie innego. Kolorowe kolczyki z motywem kwiatów? Duży designerski zegarek na rękę? Czemu nie! Wystarczy jeden, charakterystyczny, kolorowy i rzucający się w oczy element, by przełamać nudę stroju biznesowego. Warto jednak pamiętać, że cały trik polega na tym, żeby nie przesadzić. Obwieszanie się losową biżuterią i bransoletkami z muszelek to wcale nie ta droga. W zupełności wystarczy jeden dodatek ,ale musi być on wyrazisty.

Buty są Twoją tajną bronią!

Nie da się ukryć, że oficjalna moda często sprawia wrażenie bezpłciowej. Przyjęło się, że w biurowym dress codzie należy unikać eksponowania kobiecości, skąpych ubrań i wyzywających dekoltów. Aby wyglądać profesjonalnie, warto tego przestrzegać. Jest jednak coś, czego dress code nie reguluje, coś, co można wykorzystać, by zaznaczyć swoją kobiecość w sposób dobitny, jednocześnie nie niszcząc profesjonalnego wizerunku. O czym mowa? Oczywiście o butach. Dobierz do stylizacji wyraziste (ale nie dziwne!) szpilki, które zamienią bezpłciowy outfit w strój eleganckiej, ale i zmysłowej kobiety. Wysokość obcasa jest tutaj zupełnie dowolna! Warto jednak pamiętać o swojej wygodzie. Co do koloru to jak najbardziej można go wykorzystać, aby nadać stylizacji jeszcze więcej kobiecości. Zamiast czerni i granatu, warto wybrać biel i intensywną czerwień.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *