Jak oryginalnie zapakować prezent?

Posted on

Rok w rok szał na świąteczne zakupy porywa miliony ludzi w Polsce i na świecie. Hipermarkety, galerie i przede wszystkim sklepy internetowe biją rekordy sprzedażowe nieustannie od kilku lat i nic nie zapowiada,  żeby ten trend miał się prędko zmienić. Uwielbiamy kupować – dla siebie, dla rodziny, dla znajomych – każda forma zakupu sprawia nam przyjemność bez względu na to czy to upominek dla nas czy jako prezent. Przygotowując się jak co roku do gwiazdkowego obdarowywania powinniśmy skupić się na najdrobniejszych detalach tak, aby każdy nasz prezent był wyjątkowy. Odpowiednio zapakowany prezent to gwarancja uśmiechu na twarzy obdarowanego, a przecież to o to w tym wszystkich chodzi nieprawdaż? Dziś pokażemy kilka trików, które pomogą wam oryginalnie zapakować prezenty!

Jak pakować prezenty

Prezent zawinięty w czerwoną wstążkę, leży na drewnianej tacy wśród igieł świerkuPakowanie prezentów nie jest proste. Dla niewprawionych nawet zwyczajne zapakowanie w ozdobny papier może stanowić nie lada wyzwanie. Pamiętajmy, że diabeł tkwi (jak zwykle zresztą) w szczegółach i to na nich powinniśmy kłaść największy nacisk. W pakowaniu prezentów, zupełnie jak w miłości nie może być miejsca na kompromisy. Gdy widzimy papier, lub wstążeczkę, która podoba nam się, ale nie jesteśmy końca przekonani- powinniśmy ją zostawić w spokoju. Aktualnie na rynku mamy tyle możliwości wyboru, że szkoda marnować czas na produkty sprawiające połowiczną satysfakcję. Wybierajmy z głową, wybierajmy dobrze, to co NAPRAWDĘ nam się podoba, tym sposobem będziemy mieli pewność, że nie dajemy komuś czegoś niekompletnego – wadliwego.

Jak pakować prezenty w papier?

Jak wspominaliśmy przed chwilą, nawet proste owinięcie prezentu papierem może pójść nie po naszej myśli, jeśli nie skupimy się na naszym zadaniu. W dobie internetu pierwsze co powinniśmy zrobić przed jakimikolwiek próbami pakowania to obejrzenie tutorialu na YouTube. Tym sposobem, będziemy mieli chociaż odrobinę pojęcia o tym co nas czeka.

Zabierając się już do pracy właściwej, czyli zapakowania prezentu powinniśmy dokładnie odmierzyć ilość papieru potrzebną  na owinięcie pakunku, w przeciwnym razie możemy uciąć go za mało i cały ucięty w ten sposób papier trzeba będzie wyrzucić (pod warunkiem, że nie mamy jakiegoś mniejszego prezentu do spakowania oczywiście).  Pakując prezent w papier pamiętajmy o tym, żeby nie przesadzić z taśmą. Nadmierna ilość taśmy klejącej na prezencie prezentuje się po prostu brzydko i z pewnością rzuci się w oczy obdarowanemu.

Ile kosztuje zapakowanie prezentu?

A co w przypadku, gdy wszelkie nasze próby zapakowania prezentu spełzną na niczym i będziemy zmuszeni poprosić o pomoc specjalistów? Można i tak. W sezonie świątecznym to absolutnie nie problem, gdyż dosłownie w każdym większym sklepie czy galerii napotkamy stanowiska oferujące pakowanie prezentów. Jeśli chodzi o sam koszt to kupując w galerii mamy duża szansę na to, że zapakowanie prezentu mamy gratis (za okazaniem paragonu oczywiście). Jeśli jednak przyjdzie nam za tę usługę zapłacić, to w zależności od rozmiaru prezentu i wybranego papieru/pudełka zapłacimy od 10 do nawet 60 złotych.

Jak pakować prezenty po szwedzku?

Szweckie pakowanie prezentów to absolutna klasyka, którą tak naprawdę, choć często nie z nazwy, ale kojarzy każdy. Aby wykonać pakowanie w stylu szwedzkim wystarczy, że owiniemy schludnie nasze pudełko z podarkiem kolorowym papierem do pakowania i zawiążemy podwójnie ozdobną wstążką, tak aby krzyżowała się na środku prezentu. W ten sposób uzyskamy prezent niczym te spod amerykańskich choinek, absolutna klasyka pakowania. Na końcu odcinamy nadmiar wstążki po skosie i voila, gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *