Ogórek – naturalny przyjaciel piękna

Posted on

Piękno to coś, o co staramy się dbać codziennie. Czego byśmy nie zrobiły, aby tylko powstrzymać nieubłagany wpływ czasu na skórę. Różne zabiegi, maseczki czy też koktajle to niektóre sposoby na odżywienie skóry i pozbycie się niedoskonałości. Każda z nas ma swoje sposoby na pielęgnację, bo każda z nas jest przecież inna i wymaga innej, wyjątkowej kuracji. W świecie kosmetyków, gdzie na każdym kroku obiecuje się nam niesamowite efekty już po pierwszym użyciu, ciężko jest zaufać jakiemukolwiek producentowi. Taka sytuacja sprzyja jednak metodą alternatywnym i naturalnym. Jedną z takich metod jest stosowanie tytułowego ogórka, który jak się okazuję, kryje w sobie niesamowite właściwości.

Dlaczego ogórek jest tak popularny w kosmetologii?

Ogórek w kosmetologiiOgórek w kosmetologii to nic nowego. Stosuje się go od dawien dawna i ciężko jest wskazać, kto zapoczątkował jego użycie. Dziś zawartość ogórka możemy zauważyć w wielu przeróżnych kosmetycznych specyfikach. Od maseczek, przez toniki, na kremach kończąc. Wiele z nas może się więc zastanawiać, skąd aż taka popularność? Otóż ogórek ma bardzo pozytywny wpływ na skórę. Jego pH jest identyczne z (pH) skóry i kryje on w sobie bardzo dużą zawartość wody. To sprawia, że ogórek świetnie nawilża oraz zmiękcza skórę, co jest przecież pożądane. Sama popularność, jaką zyskał ogórek w kosmetologii, pochodzi od jego neutralności i uniwersalność, która sprawia, że można go wykorzystać w tak wielu produktach, na wszystkich rodzajach skóry. Ogórek jest bowiem składnikiem bezpiecznym zarówno dla skóry suchej, tłustej, jak i takiej z problemami trądzikowymi.

Po co kładzie się ogórek na oczy?

Zdecydowanie naszym najsilniejszym skojarzeniem dotyczącym ogórka w kosmetologii jest obraz plasterków ogórka na oczach kobiety. Możemy go zauważyć na filmach, w reklamach i magazynach, po prostu wszędzie. Dlaczego tak? Ponieważ ogórek delikatnie ściąga skórę, a także nawilża i odżywia, co może mieć zbawienny wpływ na delikatną skórę wokół oczu. Dodatkowo ogórki mają właściwości rewitalizujące oczy, które doskonale widać po przyłożeniu plastrów ogórka na opuchliznę w okolicy oczu.

Na co pomaga ogórek?

Ogórek to kopalnia bardzo ciekawych właściwości. Zarówno w diecie, jak i kosmetologii, przy jego pomocy możemy zdziałać wiele dobrego dla swojego organizmu. Oprócz tych właściwości, które już wcześniej przedstawiliśmy, ogórek może poszczycić się działaniem usuwającym toksyny, dużą zawartością witamin A, B oraz C czy też działaniem przeciwnowotworowym. Warto zaznaczyć, że ogórki działają również przeciwzapalnie, dobrze wpływają na kondycję włosów i paznokci (zawartość krzemionki) czy też doskonale odświeżają oddech (wystarczy potrzymać plasterek na podniebieniu).

Jak widzicie ogórki to prawdziwy skarb, który powinniśmy wykorzystywać na co dzień zarówno w diecie, jak i kosmetologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *