Nieśmiertelne modowe trendy!

Posted on

Moda na pstrokatym koniu jeździ, chciałoby się powiedzieć. Nie byłoby by to wcale chybione powiedzenie, bo trendy i chwilowe zajawki potrafią wybuchnąć w przeciągu kilku dni i zniknąć przykryte kolejnym modowym objawieniem pojawiającym się znikąd. Czasem wystarczy odważna stylizacja któregoś z celebrytów lub premiera nowej kolekcji na sieciówkowych półkach by ulice zalały podobne kreacje i kolorystyka stylizacji. Nie każdy jednak śledzi modowe premiery i nie każdy orientuje się w sezonowych trendach.

Tego typu osoby nie są oczywiście skazane na brak gustu i szyku, bo jak dobrze wiemy, na świecie są trendy, które nigdy (no może prawie nigdy) nie przestają zachwycać. Elegancka klasyka czy odważny Vintage? Dziś bierzemy na warsztat nieśmiertelne modowe trendy!

Wiecznie modna klasyka

Garnitury, smokingi, koszule i krawaty. To właśnie atrybuty eleganckiego mężczyzny. Dżentelmeński styl towarzyszy nam już od dziesiątek lat i wątpię, żeby ta sytuacja miała się kiedykolwiek zmienić. Nie ma faceta, któremu nie pasowałby dobrze skrojony garnitur i krawat. Jest w nich po prostu coś, co sprawia, że człowiek wygląda lepiej. A co z płcią piękną? Panie również mają w czym wybierać, jeśli chodzi o styl klasyczny. Eleganckie spódnice, piękne, ale proste koszule czy też formalne, ale i gustowne garsonki. Możliwości jest naprawdę wiele. Biorąc pod uwagę, że coraz częściej elegancja klasycznego stylu przestaje być domeną biznesmenów i korporacyjnego dresscodu, możemy mieć pewność, że odrobina eleganckiej garderoby niejednokrotnie nam się przyda.

Vintage, magia ubiegłych epok

Nieśmiertelne modowe trendy

Klimaty retro to ostatnio temat niezwykle modny. Doskonale się składa, bo właśnie o modzie dzisiaj mowa. Co charakteryzuje styl Vintage? Styl ten charakteryzuje elegancja i szyk minionych epok. Niezależnie czy jesteśmy fanami lat 50’, 60’ czy 80’, kreacje stylizowane inspiracjami ubiegłych dekad potrafią doskonale wpasować się w dzisiejsze modowe standardy. Warto pamiętać, że za styl Vintage uznaje się z reguły trendy minimum 25-letnie, a same kreacje podpięte pod tę stylistykę uznaje się nierzadko za szokujące i ekstrawaganckie. Nie zmienia to jednak faktu, że retro stylówki nie wychodzą z mody, a wręcz przeciwnie, nabierają smaku wraz z upływem kolejnych lat.

Bezpieczny casual, sposób na nieśmiertelne modowe trendy!

Ostatnim trendem, dość nieoczywistym, który z pewnością możemy zaliczyć do nieśmiertelnych, są wszelkiego rodzaju niewyróżniające się kolekcje. Czarne t-shirty, proste spódniczki czy wiecznie modne trampki to elementy, które niezależnie od stylu i aktualnie panującej mody, mogą odnaleźć swoje miejsce w naszej stylizacji. Taka uniwersalna kolekcja ubrań to z pewnością dobra baza, na której możemy zbudować coś wyjątkowego. Wystarczy bowiem odrobina dodatków i biżuterii i dobrze ograna spódnica może z powodzeniem znaleźć się zarówno w retro klimacie, jak i nowoczesnej stylówce. Jak widać nieśmiertelne modowe trendy to temat rzeka, a jego zgłębienie nie wymaga wielkiej wiedzy. Wystarczy kilka dobrych inspiracji i odrobina klimatu retro w duszy, a nasze stylizacje zawsze wpasują się w panujące trendy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *