Modne kolory 2018 – wiemy co będzie trendy!

Posted on

Jak widać za oknem, zima nie zamierza nam tak łatwo odpuścić. Grube szaliki i płaszcze z solidnym kapturem muszą jeszcze czekać w pogotowiu. Wszystko wskazuje na to, że zimowe trendy pozostaną z nami jeszcze trochę. Na szczęście nam to nie przeszkadza, gdyż już nie możemy doczekać się sezonu wiosna-lato 2018! Jeżeli jesteście ciekawi, jakie kolory będą trendować w 2018 roku, zapraszamy do wpisu!

Żegnamy rok kolorów

Ubiegły już, 2017 rok możemy spokojnie uznać za rok kolorów i wyrazistości. Na letnich wybiegach dominowały odważne kolorowe kreacje, w tym te w kolorze fuksji, kwaśnej cytryny czy ostrej, jaskrawej zieleni. Na moment odeszliśmy od starych, poczciwych pasteli na rzecz inspiracji w stylu lat osiemdziesiątych. Jeżeli chodzi o sezon jesień-zima zaliczyliśmy kolekcje utrzymane w wyrazistych, basicowych tonacjach. Absolutnych wybiegowym hitem stała się śliwka, odcienie navy czy wiecznie modne brązy. Nie brakowało także ekstrawaganckich stylizacji utrzymanych w pełnym różu (np. ostatnia stylizacja Margaret). Miłośnicy kolorów nie mogli być zawiedzeni, gdyż rok 2017 zdecydowanie do nich należał.

Jakie kolory będą modne w 2018 roku?

A jak to będzie w tym roku? Modne kolory 2018 z początku będą oczywiście trzymać fason końcówki poprzednika. Mocne granaty i wyraziste brązy podobnie jak zima, nie znikną z naszych ulic przynajmniej jeszcze przez chwilę. A co potem?  Według Fashion Color Trend Report w tym roku będzie się liczyć, aż 12 kolorów. Pierwszy trzon tegorocznej palety będą stanowić takie kolory jak

Kobieta w modnej kolorowej sukience

 

 

Meadowlark – piękny odcień żółtego, nawiązujący barwą do koloru wiosennego ptaka.

 

 

Spodnie w kolorze Cherry Tomato, modne kolory 2018

 

 

Cherry Tomato – intensywna czerwień mająca elektryzować i pobudzać.

 

 

Sukienka w kolorze nieba

 

 

Little Blue Boy – delikatny, ale i intensywny kolor czystego nieba.

 

 

Sukienka w kolorze intensywnej czerwieni

 

 

Chilli Oil – bardzo ciekawa barwa, zachowana w tonacji dojrzałej papryczki chilli.

 

 

Sukienka w kolorze emeraldowym

 

 

 

Arcadia – przepiękna retro zieleń. Niezwykle gustowna i elegancka.

 

 

Reszta kolorów wytypowanych przez Gashion Color Trend Report skupia się na niezwykle intensywnych wariacjach bardziej przyziemnych kolorów. Co ciekawe w raporcie możemy zauważyć, że powrócą do nas niektóre z kolorów, typowanych na sezon wiosna – lato 2017. Mówimy tutaj oczywiście o rzucającej się w oczy fuksji i niezwykle jaskrawej limonce. Warto jednak zwrócić uwagę, że tego typu neonowe kolory, sprawdziły się najbardziej w streetwearowych trendach, gdzie jaskrawa pomarańcz, bardzo długo utrzymywała się w bestsellerowych kreacjach.

Kolory wiecznie modne

Dla tych, którzy nie przepadają za ulotnymi trendami, proponujemy modne kolory 2018, które z pewnością utrzymają się dłużej niż jeden sezon. Mowa tu oczywiście o takich barwach jak nieśmiertelna biel i czerń czy zmysłowa, głęboka czerwień. Zdecydowanie w najlepszej sytuacji są miłośnicy klasyki, gdyż beże i brązy również nie prędko zejdą z modowego wybiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *