Kształt paznokci – jaki najbardziej do Ciebie pasuje?

Posted on

Teraz modne jest niemal wszystko począwszy od ciuchów, makijażach tak i jeśli chodzi o paznokcie, to każdy kształt jest modny. Czy to kwadraty, czy w kształcie trumienki czy migdałki, a nawet krótkie! Wszystko jest modne! Teraz wszystko zależy od tego co nam pasuje.

Kształty paznokci jak piłować migdałki

Ten  kształt paznokci, bardzo wydłuża i wysmukla dłonie, pasują paniom o wąskiej płytce, w tedy prościej jest uzyskać efekt „migdałka”. Do tego typu paznokci potrzebujesz pilnika szklanego, który nie rozdwaja paznokci. Migdałki rzadziej się zadzierają i łamią – w przeciwieństwie do kwadratowych.  Kształt migdałków powinnaś zacząć piłować do naturalnego kształtu paznokcia bądź do kształtu, w jaki układają się skórki u nasady. Paznokcie okrągłe nie mają „kanciastej” powierzchni po bokach, więc rzadziej w tym momencie o odpryśnięcie lakieru.

Paznokcie kształt trumienki jak zrobić

To jest połączenie „migdałka” o „kwadrata”. Kształt bardzo fajnie prezentuje się na dłuższych paznokciach i paznokcie nie są „toporne” jak w przypadku „kwadratów”. Poza tym to jeden z nowszych trendów piłowania paznokci. Taki kształt paznokci świetnie prezentuje się nawet niepomalowane. Jak je spiłować? Najprostszą metodą, to zrobić z długiego paznokcia migdałek i potem przy zaokrąglonym końcu piłować końcówkę na prosto. Idealny efekt.  Ten rodzaj pazurków jest świetny, bo nie dość, że nie są ostre i jak wspominałam wcześniej toporne. Dodatkowo są po bokach bardziej delikatne, dzięki czemu, nie zaciągniemy sobie rajstop, czy nie zadrapiemy się podczas robienia makijażu.

Paznokcie kształt kwadratowy

To chyba najstarszy kształt paznokci i bardzo popularny w latach 90 i 00. Kobiety namiętnie robiły sobie tipsy, które właśnie były jak łopatki. Brrr… jak sobie wspomnę te toporne ciężkie, grube tipsy i na nich mnóstwo brokatu… To były czasy! Teraz na szczęście, kwadratowy kształt paznokcia, jest bardziej delikatny i zaleca się go osobom, które maja bardzo wąskie i szczupłe ręce. Dla pulchniejszych pań, właśnie ten kształt paznokci zalecany nie jest. No i dodatkowo najlepiej chyba taki „kwadracik” prezentuje się właśnie jako krótki upiłowany paznokieć, a nie długi. Co ciekawe, temu kształtowi paznokcia pasuje każdy kolor, każdy strój. Mnie ten kształt nie przekonuje, ze względu na toporność i możliwość zadrapania albo potargania sobie cieniutkich rajstop. Jednak znając życie, kwadratowy kształt paznokcia na pewno ma wiele zwolenniczek.

One Reply to “Kształt paznokci – jaki najbardziej do Ciebie pasuje?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *