Jak się ubrać na komunię?

Posted on

Maj to miesiąc komunii. Niezwykle ważny okres w życiu 8 i 9 latków, którzy po raz pierwszy otrzymują możliwość przystąpienia do eucharystii w pełnym jej zakresie. Wiąże się to z mnóstwem przygotowań nie tylko ze strony samego dziecka, ale również rodziców i zaproszonych gości. Do “ogarnięcia” mamy takie sprawy, jak miejsce, menu dla gości, prezenty, transport i w końcu stylizacje, w końcu wyjątkowa okazja wymaga wyjątkowego stroju.. Jak się ubrać na komunię? Podpowiadamy!

Wyjątkowa okazja wymaga wyjątkowego stroju

Jak się ubrać na komunię

Jak już wspominałam we wstępie, komunia to okazja wyjątkowa, można powiedzieć, że wręcz doniosła. Mamy tutaj przecież do czynienia z wydarzeniem liturgicznym. Dochodzi do tego obecność rodzin pozostałych dzieci oraz niepisana zasada, a właściwie dress code, którego należy przestrzegać, jeżeli nie chcemy się spotkać z nieprzychylnym spojrzeniem innych zgromadzonych w kościele, a później na przyjęciu komunijnym. O co chodzi? Oczywiście o elegancje i skromność. Pierwsza komunia święta to nie czas na prześciganie się w stylowych kreacjach i błyszczących dodatkach, co oczywiście nie oznacza, że możemy się ubrać byle jak.

W co się ubrać na komunię?

Wybierając ubiór na komunię musimy wziąć pod uwagę dwie reguły:

  • Po pierwsze musi być ona elegancka i odpowiednia do okazji.

Nie ma tu miejsca na skąpe sukienki, dresy, czy joggery. Trzeba po prostu pamiętać o pewnych zasadach, które obowiązują w kościele. W przypadku komunii musimy postarać się jeszcze bardziej. Najoczywistszą decyzją będą oczywiście kreacje oficjalne, galowe. Garnitury, żakiety etc.

  • Po drugie musi być komfortowa, szczególnie pod kątem warunków pogodowych.

Jak wiadomo maj może zaskoczyć, jeśli chodzi o kwestię pogodowe. W większości wypadków, podczas komunii możemy spodziewać się słonecznej aury z dość wysoką temperaturą. Zdarzyć się może jednak sytuacja, w której zaskoczy nas nieoczekiwany deszcz. Warto sprawdzić zapowiadaną pogodę, aby nie zniszczyć sobie fryzury i kreacji. Należy w szczególności wziąć pod uwagę temperaturę. Pełen garnitur 30-stopniowym słońcu nie będzie ani wygodny, ani komfortowy, ani nawet bezpieczny, a przegrzanie i omdlenie na komunii to ostatnie, czego byśmy chcieli nieprawda?

Stylizacja na komunię dla kobiety

Przechodząc do konkretów, zaczynamy od stylizacji dla Pań. Dla dojrzałych kobiet i seniorek najbezpieczniejszym i najoczywistszym zarazem wyborem mogą być zestawy formalne: spódnica + koszula, czy spódnica + żakiet. Jest to wygodny zestaw, odpowiedni do ceremonii odprawianej w świątyni. Jasne, być może beżowe kolory w połączeniu ze srebrną biżuterią, lub delikatnym, ale wyrazistym sznurem pereł sprawdzą się doskonale, zapewniając nam świetny wygląd i komfort.

W przypadku młodszej części płci pięknej można postawić na sukienki. Należy wybrać modele za kolano, zgodnie z dress codem świątyni. Jeżeli chodzi już o sam krój, to zaleca się raczej proste fasony. Jednolite sukienki to gwarancja elegancji, która jest kluczem do stylizacji komunijnej. Jako dodatek możemy zabrać kopertówkę i dobrze wyeksponowany zegarek na rękę.

Stylizacja na komunię dla mężczyzny

jak się ubrać na komunięW kwestii stylizacji dla mężczyzn nie ma co za bardzo kombinować. Ciemne spodnie i koszula z krawatem to zestaw obowiązkowy. Zagrać można marynarką, jeżeli pogoda na to pozwoli. Ostatnio do mody wracają również szelki, jeżeli więc lubicie modowe eksperymenty, to może być to dobry pomysł na wyróżnienie się z tłumu. Do tego dobieramy odpowiednie obuwie. Klasyczne oxfordy lub ekstrawaganckie mokasyny, będą tutaj jak najbardziej w porządku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *