Jak się ubrać na domówkę?

Posted on

Początek roku już za nami. Przed nami kolejny rok pełen wyzwań i przyjemności. Za oknem widzimy pierwsze przejaśnienia i zwiastuny wiosny, co z kolei powinno sygnalizować nam jedno – sezon imprez. Nie ma żadnej wątpliwości, że gdy tylko temperatura na stałe podniesie się powyżej zera, obudzą się nasze pokłady energii, a gdzie lepiej ją spożytkować niżeli na dobrej imprezie? Jak pokazują trendy, imprezowicze coraz częściej wybierają domówki. Jeszcze niedawna moda na chodzenie do klubów i imprezowni odchodzi w niepamięć (pamiętacie jeszcze masowe imprezy w rytmie techno? 🙂 ) a jej miejsce zajmują imprezy w ścisłym gronie znajomych, kameralnie w domu, mieszkaniu czy akademiku. Dlaczego dzisiaj o tym? Ponieważ sporo osób nie wie jak się ubrać na domówkę, a my jesteśmy po to, żeby pomóc!

Jak się ubrać na imprezę urodzinową w domu?

Naszą domówkową rewię mody rozpoczynamy od klasyka. “Urodziny na kwadracie” to zdecydowanie najczęstsza okazja do imprezowania. Sporo gości, prezenty, alkohol i dobra zabawa. Jak ubrać się, żeby nie nie czuć się źle? Oczywistą odpowiedzią będzie: swobodnie. Silnie się na koszulę czy marynarkę, czy spódniczkę w momencie, gdy nie lubimy tego typu stroju, jest strzałem w kolano. Trzeba pamiętać o tym, że impreza ma nam dostarczyć rozrywki, a nie dyskomfortu i poczucia złego miejsca, złego czasu. Dopóki nasz regularny strój nie odbiega zanadto od utartych standardów i nie będzie budził zbędnych kontrowersji, powinniśmy wybierać go w ciemno. Bez zbędnych udziwnień i kombinowana, po prostu tak jak lubimy, w tym, w czym dobrze się czujemy.

Jak się ubrać na domówkę disco polo?

Co innego w przypadku imprez tematycznych. Tu, przeciwnie do zwyczajnych domówek, rodzaj stroju narzucony jest z góry i niedostosowanie się do dresscodu prowadzi do dziwnych sytuacji. Jednym z bardziej popularnych motywów domówek tematycznych jest ostatnio disco polo. Swojski bit i zabawa bez uprzedzeń przy takich hitach jak “Jesteś szalona” czy “Szalona ruda” to coś, co przyda się od czasu do czasu każdemu. Co ubieramy na tego typu imprezę? Coś, co swoją formą dotrzyma kroku kiczowatemu klimatowi początku nowego tysiąclecia. Luźne jeansy, obcisły top z cekinami, lub w przypadku panów koszula z kołnierzykiem i jesteśmy gotowi do drogi. Czujesz się dziwnie? W tym konkretnym przypadku to akurat pozytyw, ale zapewniamy, że po przekroczeniu delikatnej granicy komfortu, zabawa w rytmach disco polo może się podobać!

Jak się ubrać na domówkę w stylu lat 80?

Jak się ubrać na domówkę

Dla tych, którzy nie czują remizowych rytmów, też znajdą się domówki tematyczne. Niezwykle popularne szczególnie w dojrzalszym gronie są ostatnio powroty do lat 80’. Imprezy w tym klimacie cieszą się bardzo dużym powodzeniem i nic dziwnego, bo jak wiadomo, wtedy potrafiło się imprezować. Jak się ubrać na domówkę takiego typu? Wystarczy zajrzeć do szafy rodziców (no, chyba że sami pamiętamy lata 80’, wtedy wystarczy odrobina wspomnień). Ramoneski, welur czy jedwabne koszule -wszystko to sprawdzi się doskonale. Dla tych z was, którzy interesują się nieco streetwearem, polecamy sięgnąć po odrobinę Vintage od Kappa czy Fila. Kolorowo, neonowo, luźno – to trzy zasady ubioru tamtego okresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *