Jak prawidłowo oczyszczać skórę?

Posted on

Czy wiesz jak oczyszczać skórę? Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, czy robisz to prawidłowo? Większość z nas robi to automatycznie: zmywamy makijaż, nakładamy mydło lub żel na twarz, oczyszczamy i zmywamy wodą z kranu. Łatwo i szybko? Czy nie każda z nas tak robiła? Warto jednak poznać tajniki i poświęcić trochę czasu dla naszej skóry.

 

Pierwszy krok – płyn micelarny

Najważniejszą czynnością w oczyszczaniu twarzy jest zmycie makijażu. Płyn micelarny łączy w sobie oczyszczające właściwości mleczka, odświeżające toniku oraz umiejętność usuwania wodoodpornego makijażu, w przypadku posiada płynu dwufazowego.

Drugi krok – żel do mycia twarzy

W procesie oczyszczania skóry twarzy powinien wystąpić choć jeden kosmetyk, który przed nałożeniem na twarz łączymy z wodą. Dzięki temu dokładnie pozbywamy się tłustej warstwy, którą pozostawiły oleje oraz inne kosmetyki. Ze względu na to, że skóra twarzy nie może być oczyszczana tradycyjnym mydłem, bo zmienia ono jej odczyn pH, stworzono specjalne żele do mycia twarzy, które oczyszczają skórę z pozostałych brudów oraz nieczystości.

Trzeci krok – maseczka lub peeling

Maseczki lub peelingi głęboko oczyszczają twarz oczyszczają je z tłuszczu i brudu. Pozostawiają skórę odświeżoną i czystą. Szczególnie peelingi dostają się głęboko do porów skóry, mają zdolność złuszczania i usuwania martwego naskórka. Oprócz zdolności oczyszczania, przekazują też skórze cenne składniki odżywcze. Maseczkę lub peeling dostosowane do rodzaju cery należy wykonywać przynajmniej raz w tygodniu.

Czwarty krok – tonizowanie

Toniki i hydrolaty posiadają zbliżone do siebie właściwości. Przywracają skórze prawidłowy PH, po jej odświeżeniu. Sprawiają, że skóra nie świeci się i wydziela mniej sebum. Często ten krok jest pomijany przez kobiety, jednak bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniego PH skóry.

Piąty krok – nawilżenie

Ostatnim krokiem jest nawilżenie. Po oczyszczeniu do naszej skóry dostaję się najwięcej składników. odżywczych. Szczególne ważne jest stosowanie kremów w przypadku skóry suchej, przesuszonej lub ze skłonnością do atopii.

Wybór kosmetyków czasami sprawia nam ogromną trudność. Duże znaczenie ma poznanie swojego rodzaju skóry, aby odpowiednio pielęgnować skórę. Co robić jednak, aby jej nie postarzać? O tym pisaliśmy już wcześniej w poprzednim artykule link – tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *