Jak nosić kombinezony?

Posted on

Moda nie jedno ma imię. Każda z nas próbuje zbudować swój własny unikalny styl poprzez własne wariacje na temat różnych stylizacji i wyrażenie siebie przy pomocy ubrań. Jednym z ciekawszych modowych elementów, jakie znajdziemy w obecnych trendach jest kombinezon. Jego ewenement polega na tym, że pomimo stosunkowo niskiej popularności, w niektórych kręgach cieszy się bardzo dużą sympatią. Jedną z definitywnych zalet kombinezonu jest wygoda i swoboda jaką zapewnia. Prosty, wygodny i funkcjonalny, ale czy stylowy? Jak nosić kombinezony? Postaramy się to rozgryźć w dzisiejszym artykule.

Jak nosić kombinezony?

Kombinezon to ciuch ewidentnie przynależący do typowego casualu. Prosty, minimalistyczny krój co prawda nie pozwala na ekstrawaganckie przeróbki, jednak doskonale sprawdza się jako codzienny, wielofunkcyjny element garderoby. Nierzadko spotkamy się z niechęcią w stronę kombinezonów, która jak się okazuje, znika, gdy tylko przełamiemy się na tyle, by wskoczyć w kombinezon na jedno, dwa wyjścia. Dla tych, którzy myślą, że casual nie może być reprezentacyjny, mamy złe wiadomości, jest to oczywiście nieprawda. Potwierdza to własnie kombinezon, który dobrze ograny, może służyć nam nie tylko jako ubranie na co dzień, ale doskonała stylizacja wyjściowa. Jak więc nosić kombinezony?

Przede wszystkim na luzie. Nie ma co na siłę próbować robić z kombinezonu czegoś, czym nie jest. Nie szukajmy w nim czegoś, czego tam nie ma. To proste, wygodne ubranie i tak powinniśmy je traktować. Bez zbędnych ozdób, dodatków i niepotrzebnych wariacji.  

Kto może nosić kombinezony?

jak nosić kombinezonZaletą kombinezonu jest to, że nosić go może praktycznie każdy. Jego uniwersalna, nieskomplikowana forma będzie dobrze wyglądać na dosłownie każdej sylwetce. Niezależnie od tego, czy jesteś rozwiniętą gruszą, czy może wysportowaną klepsydrą, kombinezon to ubranie dla Ciebie. Oczywiście, trzeba uważać na to, w jaki sposób kombinezon zachowuje się na poszczególnych figurach. Jego basicowa forma raczej ani nie podkreśli naszych atutów, ani zaszkodzi w żaden optyczny sposób. To pozwala łatwo wyeksponować inny element, który normalnie zniknąłby w bardziej skomplikowanej stylizacji.

Z czym nosić kombinezon?

Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, kombinezon nie jest skomplikowanym elementem. Dzięki temu dosłownie wszystko co do niego dobierzemy (oczywiście z głową), będzie w mniejszym lub większym stopniu współgrać. To na co warto zwrócić uwagę to fakt, że natura kombinezony od razu pokaże nam ewentualne zgryzu i nieprawidłowości w zestawieniu. Innymi słowy, jeżeli coś naprawdę nie pasuję do kombinezonu, to zobaczymy to już na pierwszy rzut oka, dzięki czemu mamy pewność, że nie zaliczymy dziwnej modowej wpadki.

Jeżeli zaś chodzi o przykładowe, najpopularniejsze zestawienia, to możemy wyróżnić tu wszelkie próby połączenia kombinezony z długą kamizelką. Jest to eleganckie połączenie, doskonale sprawdzające się właśnie na wieczorne wyjścia.

Innym z przykładów są wszelkiego rodzaju kurtki. Zestawienie bomberki lub rasowej skórzanej kurtki z kombinezonem potrafi skutecznie zamienić prostą basicową stylizację w coś z charakterem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *