Jak ładnie wycieniować oczy? cz. 1

Posted on

Każda z nas marzy o jakimś ładnym makijażu na co dzień czy do pracy. Delikatnie wycieniowana powieka kolorach szarości, beżu czy brązu jest mile widziana. Na wieczór chcemy zrobić sobie ładne smoky eyes. Tylko właśnie, oto jest pytanie – jak ładnie wykonać ten makijaż, aby on nie robił nam plamy na oku, ale żeby wyglądał atrakcyjnie? Tutaj pomoże nam do tego znajomość jaki kształt oka mamy.

Kształt oka a makijaż

Każda z nas ma inny kształt oka. Okrągłe oczy należy lekko „wyciągnąć”. Potrzebny nam będzie waniliowy cień i do tego jakiś ciemniejszy, który odpowiada Twojemu kolorowi oczu (artykuł poniżej). Waniliowy cień rozprowadzamy aż pod brew, następnie cień ciemniejszy (ale nie najciemniejszy) rozprowadzamy w taki sposób, że rysujemy kreskę, do zewnętrznego kącika oka i rozcieramy ją. Na końcu bierzemy najciemniejszy cień i nakładamy go na zewnętrzną cześć powieki, w taki sposób, aby uzyskać kształt migdała. Blendujemy te trzy cienie ze sobą, tak, aby nie było widocznych krawędzi pomiędzy nałożonymi cieniami, tuszujemy rzęsy i cieszymy się efektem.  Oczy szeroko rozstawione, to taki rodzaj oczu, których odległość między nimi jest równa długości jednego oka. Nie powiem, tutaj jest bardzo ciężko wycieniować oczy. Warto najjaśniejszy cień nałożyć na całą powiekę, potem ciemniejszy cień nałożyć w połowie powieki, ale nie wychodząc za bardzo za wewnętrzny kącik oka – tego tutaj nie robimy, to nie oczy okrągłe. Załamanie górnej powieki akcentujemy ciemniejszym cieniem, „dojeżdżając” do wewnętrznego kącika i rozcieramy. Warto zapamiętać, że nie powinno się wyjeżdżać poza zewnętrzny kącik oka, oraz nie używamy jasnego perłowego cienia.

Kolejnym dość mocno problematycznym kształtem oka jest tzw opadająca powieka. Panie z ta powieką mają zazwyczaj największe problemy. Nie wiadomo, jak ją dobrze wycieniować. Na wewnętrzny kącik oka nakładamy jasny cień, pod łuk brwiowy tak samo, jasny cień musi być widoczny i mocno napigmentowany. Kolejno wzdłuż załamania powieki (lekko nad załamaniem) nałóż lekko ciemniejszy cień, zaś na wewnętrzny kącik oka najciemniejszy cień i wyprofiluj oko na kształt migdała, całość zblenduj. Makijaż na opadające kąciki oczu, jest zdecydowanie najcięższy do wykonania. Dlatego, warto sobie na początek kupić najbardziej delikatne cienie do jego wykonania.

 

Kształt oczu migdałowy

To zdecydowanie najbardziej idealny kształt oka. Dzięki niemu, możesz wykonać makijaż na jaki masz ochotę. To właśnie inne bardziej lub mniej problematyczne kształty oczu, chcemy właśnie zrobić „na migdałowe”.  Stąd właśnie technika jak wycieniować oczy. Migdałowy kształt oka, jest najbardziej symetryczny. Tutaj możemy sobie pozwolić na każde cieniowanie – jak przy opadającej powiece, czy oczach szeroko osadzonych, albo okrągłych oczach i innych typach oczu (które będą omówione w kolejnym artykule). Przy migdałkach pięknie wygląda każda kreska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *