Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy ?

Posted on

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy ?

 

Jak dobrać odpowiednio fryzurę do kształtu twarzy? Nie wiesz jak dobrać odpowiednią fryzurę do kształtu twarzy? Nie czujesz, że wyglądasz zadowalająco dobrze, ale nie wiesz co możesz zmienić. Być może jest to przyczyna źle dobranej fryzury do kształtu twarzy. Nasz wygląd w bardzo dużej mierze jest od tego zależny. Dobry fryzjer powinien dobrać odpowiednią fryzurę do kształtu naszej twarzy. Powinien zwrócić uwagę na rysy twarzy, oprawę oczu, karnację, a nawet osobowość klientki. następnie dopiero po uwzględnieniu tych wszystkich czynników można wybrać fryzurę, która podkreśli zalety i ukryje mankamenty urody. Jak zatem dopasować fryzurę do kształtu twarzy? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Jaki kształt ma twoja twarz?

Określenie odpowiedniego kształtu twarzy jest kluczem do dobrania odpowiedniej fryzury. Dlatego podajemy cenne wskazówki jak to zmierzyć.

Zmierz:

  • szerokość twarzy, przykładając linijkę do kości policzkowych,
  • w najszerszym punkcie zmierz szerokość linii szczęki
  • Zmierz wysokość twarzy zaczynając od krawędzi włosów aż do linii podbródka
  • czoło w najszerszym punkcie (znajduje się on gdzieś pomiędzy linią brwi a krawędzią włosów),

Wyniki:

  1. Owalna – długość stanowi ok. 1,5 miary szerokość
  2. Okrągła – minimalna różnica między długością, a szerokością
  3. Podłużna lub prostokątna – wyraźnie dłuższa niż miara jej szerokości

 

Twarz owalna

Twarz bardzo uniwersalna, najłatwiej dopasować do niej fryzurę. Każda fryzura jest odpowiednio dopasowana do kształtu twarzy. na przykład osoba o takiej twarzy dobrze wygląda zarówno w krótkich, jak również długich fryzurach z grzywką lub bez. Do tego typu twarzy pasuje niemal każda fryzura. Ponadto unikaj rozpuszczonych włosów z przedziałkiem pośrodku głowy.

Twarz prostokątna

Najlepiej sprawdzą się fryzury łagodzące rysy twarzy. Przede wszystkim unikaj fryzury bez grzywki (zmniejsza optycznie poprzez zakrywanie czoła włosami), długich prostych włosów i koków na czubku głowy.

Najlepsza fryzura dla prostokątnej twarzy to: półdługie fryzury, loki, fale, fryzury krótkie z grzywką miękko okalające twarz, warstwowe cięcia, dodające miękkości prostym, ostrym rysom, fryzury puszyste, skupiające objętość po bokach twarzy.

Twarz okrągła

Wybieraj fryzury wyszczuplające twarz. Zdecydowanie odpadają krótkie długości strzyżenia, minimalna długość włosów powinna sięgać do linii żuchwy. Jednakże proponowane fryzury powinny być mocno cieniowane z większą objętością włosów na górze i pasami na policzkach.

Najlepsza fryzura dla okrągłej twarzy to: pazurki, długie (lub półdługie) proste włosy podwinięte na końcach, delikatne fale, cięcie powyżej linii żuchwy, upięciu włosów do góry, fryzury dodające objętości i wysokości na czubku głowy.

Twarz kwadratowa

Przysłaniamy policzki i podnosimy górę, minimalna długość włosów do linii żuchwy. Zdecydowanie dobrze wygląda we fryzurach z dłuższym tyłem.

Najlepsza fryzura dla kwadratowe twarzy to długie, proste, wycieniowane włosy, lekko zakręcone na końcach, , strzyżenia z pazurkami – ukryją zbyt wydatne kości policzkowe, wycieniowane końcówki, najlepiej przedziałek na boku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *