Jak dobierać rajstopy?

Posted on

Lato to nie tylko upały, zimne drinki i stroje kąpielowe. To również czas na wieczorne wypady na randki, spotkanie z przyjaciółmi, czy po prostu eventy. Jak wiadomo, wieczorem temperatura zmienia, a co za tym idzie, zmienia się również idealny strój. Jak nie rezygnować ze spódniczki, czy sukienki, kiedy na zewnątrz zaczyna powiewać chłodem? Odpowiedź jest oczywista – zakładamy rajstopy, czyli jeden z najbardziej kobiecych elementów garderoby. Jak dobierać rajstopy? Na co zwracać uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy!

Jak dobierać kolor rajstop?

jak dobierać rajstopyPierwsze, na co powinnaś zwrócić uwagę wybierając, czy już zakładając rajstopy to ich kolor. Nie każdy odcień rajstop pasuje do danego zestawu, a zignorowanie tego elementu może negatywnie odbić się na całej stylizacji.  Zasady dobierania kolorów rajstop do stylizacji są raczej proste i nie powinny stanowić problemu dla żadnej kobiety, która już wcześniej miała do czynienia z tym elementem garderoby. Chodzi tu głównie o dopasowanie koloru rajstop do butów. Zasadniczo powinny być one jaśniejsze niż nasze szpilki, czółenka etc. O ile jaśniejsze? Wystarczy tak naprawdę jeden ton, bo przesadzenie ze zbyt jasnymi rajstopami może przynieść równie niepożądany efekt.

Nieco inaczej wygląda sprawa w przypadku rajstop kryjących, które zakłada się, aby wyszczuplić nieco nogi. Tę możemy zakładać nawet do kolorowych szpilek i innego rodzaju obuwia, stosując się jedynie do powierzchownej zasady – jeżeli nie gryzą się z butami i resztą kreacji, to są ok.

Jak dobrać kolor rajstop do koloru sukienki?

Jeżeli chodzi o dobieranie rajstop do sukienki to mamy tutaj do czynienia z zasadą przeciwności, analogiczną do tej, która obowiązuje przy wyborze biżuterii. Chodzi o to, żeby stonować odpowiednio sukienkę. Jeżeli jej fason utrzymany jest w klimatach wzorzystych, (kropki, paski, motylki etc.) to zakładamy niej proste, jednolite rajstopy. W przypadku odwrotnej sytuacji, kiedy nasz zestaw zawiera prostą, jednolitą sukienkę, możemy pozwolić sobie na rajstopy we wzory, nawet te kolorowe.

Jak dobrać rozmiar rajstop?

Rozmiarówka rajstop może napędzić nam nie lada kłopotów. Te z was, które nigdy wcześniej rajstop nie zakładały, mogą się w niej trochę pogubić. Poniżej zamieszczam więc rozmiarówkę we wszystkich wersjach oznaczeń, które występują na opakowaniach.

  • I   – rozmiar XS  (34)
  • II  – rozmiar S    (36-38)
  • III –  rozmiar M  (40-42)
  • IV –  rozmiar L   (44-46)
  • V  – rozmiar XL (48-50)

Warto tu zaznaczyć, że wysokie panie powinny decydować się na rajstopy w o 1 większym rozmiarze tak, aby mogły się one odpowiednio rozciągnąć do długich nóg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *