Jak dbać o srebrną biżuterię?

Posted on

Biżuteria to największy skarb każdej kobiety (no nie licząc rodziny, zdrowia czy miłości oczywiście). Lubimy przyozdabiać się złotem, srebrem i drogimi kamieniami. Dlaczego? Powodów jest wiele, ale głównym jest oczywiście pragnienie podobania się i docenienia. Każda z nas chce być piękna, a odpowiednio dobrana biżuteria pozwala wydobyć i wyeksponować piękno w nas drzemiące. Niestety, jak wszystko na tym świecie tak i biżuteria z czasem traci na uroku, a nieumiejętne dbanie o swoją srebrną biżuterię może szybko doprowadzić do jej zniszczenia. Jak dbać o srebrną biżuterię? O tym dzisiaj, na naszym blogu!

Gdzie trzymać srebrną biżuterię?

jak dbać o srebrną biżuterięJak nietrudno się domyślić, jedną z najważniejszych kwestii, o które musimy zadbać, chcąc zachować srebrną biżuterię, w jak najlepszej kondycji są warunki jej przechowywania. Nie możemy położyć srebra gdziekolwiek, wrzucić do byle pudełka i położyć gdzieś w kąt. To, jakie miejsce wybierzemy naszym srebrnym błyskotką, przełoży się na szybkość ich niszczenia i degradacji. Jeżeli więc cenisz sobie swoją srebrną biżuterię, powinnaś zadbać dla niej o odpowiednie miejsce. A co mam na myśli, mówiąc odpowiednie? To proste musi być to miejsce, jak najlepiej odizolowane od czynników zewnętrznych. Świetnie sprawdzą się w tej roli woreczki próżniowe. Jeżeli nie masz do nich dostępu to możesz skorzystać ze zwykłego pudełka, do którego dorzucisz trochę ryżu lub specjalną saszetkę do pochłaniania wilgoci. To ona w dużej mierze wpływa na prędkość czernienia srebrnej biżuterii.

Jak czyścić srebro?

Samo dbanie o odpowiednie warunki na niewiele się nam zda, jeżeli nie będziemy regularnie czyścić naszych błyskotek. W tym celu możemy skorzystać z dwóch opcji 3 opcji.
Po pierwsze można zanieść biżuterie do jubilera, ten przy pomocy specjanych środków i narzędzi wyczyści biżuterię do stanu bliskiemu ideałowi.

Drugim sposobem jest skorzystanie z profesjonalnych preparatów do czyszczenia tego typu biżuterii. Nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale również gwarantuje efekt.

Trzecim i najtańszym sposobem jest metoda domowa. Do czyszczenia biżuterii tą metodą będziemy potrzebować wyłożonej folią aluminiową miski, do której nalewamy wrzącej wody i wrzucamy następnie dwie łyżki sody i soli kuchennej. Do takiej mieszanki wrzucamy biżuterię, z którą w krótkim czasie powinien zniknąć czarny osad. Dla poprawienia efektu warto wypolerować biżuterię.

Czy można konserwować srebro, żeby poprawić jego kondycję?

Dbając o naszą biżuterię ze srebra warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim należy ściągać biżuterię do wszelkich prac domowych tak, aby jej nie zabrudzić i nie zniszczyć. Po drugie warto regularnie, co najmniej dwa razy w tygodniu polerować biżuterię ze srebra, na przykład przy użyciu skutecznej pasty do zębów. Po trzecie należy trzymać srebrną biżuterię z dala od wody i kurzu. Te wszystkie wytyczne z pewnością wydłużą żywotność każdego kawałka srebra, którym przyjdzie Ci się zająć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *