Garść porad, które udoskonalą Twój makijaż!

Posted on

Każda z kobiet chce wyglądać pięknie, niezależnie od sytuacji. Randka z ukochanym, wyjście ze znajomymi do kina czy po prostu zakupy na mieście – bez makijażu się nie obejdzie. Niestety perfekcyjny makijaż wymaga sporo czasu, a w przypadku umówionego wyjścia każda sekunda jest na wagę przysłowiowego złota. Na szczęście potrzeba matką wynalazku a kobieca kreatywność tylko to potwierdza. Przedstawiamy garść porad, które pozwolą udoskonalić Twój makijaż!

Jakie pędzle do makijażu?

Jakich pędzli używać do makijażu?W makijażu, jak w każdej innej dziedzinie, bardzo dużo zależy od narzędzi, którymi się posługujemy. Chcąc osiągnąć maksymalnie dobry efekt przy ograniczonym nakładzie czasu, musimy mieć świadomość, że bez dobrych pędzli się nie obejdzie. Do szybkiego a zarazem dobrego makijażu potrzebować będziemy w większości przypadków wyłącznie trzech pędzli: do pudru, różu i cieni. Pędzel do pudru powinien być wykonany z naturalnego, gęstego włosia, który idealnie sprawdzi się przy pracy z sypkim pudrem. Do cieni natomiast powinniśmy wybrać pędzel najwygodniejszy, najlepiej sprawdzony na wielu poprzednich stylizacjach. Wiadomo im bardziej płaski pędzel, tym precyzyjniejsze kreski będziemy mogli nim robić. Dla tych z Pań, które potrzebują czegoś prostego i efektywnego, polecamy uniwersalne pędzle zawierające zarówno naturalne włosie, jak i małą gąbkę do makijażu. Ostatnim i najbardziej zwodniczym pędzlem jest pędzel do różu i bronzera. Tutaj wybór jest oczywisty- wybieramy pędzle płaskie, lekko ścięte, tak aby precyzyjnie nałożyć róż, którego nadmierna ilość może sprawić, że perfekcyjny make-up legnie w gruzach.

Czym utrwalić makijaż?

Problem ze spływającym makijażem to niezwykle powszechne zjawisko. Aby tego uniknąć i cieszyć się trwałym makijażem wystarczy pamiętać o trzech zasadniczych kwestiach:

  • Nawilżenie – jak wiadomo, struktura suchej skóry sprawia, że rozprowadzenie makijażu staje się nierównomierne.
  • Umiar – prosta zasada: im więcej makijażu, tym większa szansa na osypanie czy spłynięcie!
  • Puder, puder i jeszcze raz puder – powinniśmy go używać do zarówno do utrwalenia makijażu oczu, twarzy, jak i ust.

Czym zmywać makijaż?

Zmywanie makijażu oczu i twarzy może wbrew pozorom przysporzyć nam wiele problemów. Ta nudząca czynność, którą wykonujemy wręcz automatycznie, może sprawić, że pozostawimy na skórze resztki makijażu, który bardzo źle wpływa na cerę i powoduje zmiany trądzikowe. Aby mieć pewność warto zmyć makijaż również rano, w ten sposób wyeliminujemy resztki przeoczone poprzedniego wieczoru. Mitem jest, że demakijaż wodą kranową powoduje podrażnienia skóry i nie powinniśmy absolutnie się tego bać. Przy demakijażu warto zwrócić szczególną uwagę na powieki, których nie powinno się trzeć a zamiast tego czyścić delikatnie za pomocą wacika z płynem micelarnym.

Ile trwa makijaż permanentny brwi?

Dla tych Pań, które preferują trwalsze i bardziej wyraziste rozwiązania, proponujemy makijaż permanentny. Tego typu zabieg pozwoli nam cieszyć się idealnymi brwiami przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy! Trzeba tylko pamiętać o regularnej wizycie w gabinecie kosmetycznym na małe korekty i odświeżenie. Niebywałą zaletą tego typu makijażu jest również to, że pasuje zarówno do codziennych kreacji, ale także sprawdzi się doskonale jako makijaż wieczorowy, czy makijaż na wesele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *