Farbowanie włosów od A do Z

Posted on

Kobieta zmienną jest, tego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Nic więc dziwnego, że od czasu do czasu zdarza się im eksperymentować, szczególnie w kwestii wyglądu. Jednym z odważniejszych kroków, jakie kobieta może podjąć w tej kwestii, jest zmiana koloru włosów. Farbowanie to jednak nie taka prosta sztuka. Aby zrobić to dobrze i przede wszystkim bezpiecznie należy przestrzegać pewnych reguł. Jak zabrać się za farbowanie włosów? O tym w dzisiejszym wpisie!

Jak wybrać kolor farby?

Kolor farby to pierwszy krok na drodze do wielkiej zmiany. Wybranie odpowiedniego odcienia może być problematyczne. Pierwszą zasadą, na którą należy zwrócić uwagę, jest fakt, że odcienie pokazane na opakowaniach farb rzadko kiedy odpowiadają rzeczywiście uzyskanemu efektowi. Jak sobie z tym poradzić? Warto wziąć farbę o odcień jaśniejszą niż pierwotnie planowany, ponieważ po użyciu z pewnością okaże się, że odcień jest ciemniejszy niż ten, który widniał na obrazku.

Jakim markom ufać farbując włosy?

Decydując się na koloryzację musimy zaopatrzyć się w farbę wysokiej jakości. By mieć pewność, że kolor będzie intensywny, a sama farba nie spowoduje nieprzewidzianych szkód, warto zainwestować w wiodące marki wysokiej jakości, jak np. L’Oreal, Joanna czy Syoss.

Jak przygotować włosy do farbowania?

Farbowanie włosówAby jak najlepiej przygotować włosy do farbowania powinnyśmy już tydzień, a nawet dwa przed zabiegiem zwiększyć intensywność pielęgnacji. Włosy muszą być głęboko nawilżone. Oprócz tego należy sprawdzić, czy nie jesteśmy uczulone na dany typ farby, Jak to zrobić? Wystarczy nałożyć odrobinę specyfiku na skórę (nie musi być głowy) i poczekać do 48 godzin na efekt. Jeżeli farba wywoła jakiekolwiek efekty uczuleniowe, będziemy widzieć, że coś jest nie tak. Ciekawym trikiem jest pozostawienie włosów bez mycia przed samą koloryzacją. Lekko natłuszczone włosy będą odporniejsze na szkodliwe działanie farby.

Jak zmyć farbę z włosów?

Innym bardzo częstym problemem odnośnie koloru farby jest farbowanie włosów czarnych albo w ogóle pozbycie się koloru z poprzedniej koloryzacji. Jak się do tego ustosunkować? To proste, wystarczy udać się na zabieg dekoloryzacji. Dzięki temu ewentualne farbowanie włosów przyniesie jakikolwiek efekt, bo jak nietrudno się domyślić, na czarnym żadna farba niewiele by zdziałała. Aby w pełni pozbyć się wcześniej naniesionego koloru taki zabieg będzie trzeba powtórzyć nawet do trzech razy.

Ile trwa farbowanie włosów?

Bardzo częstym pytaniem wśród kobiet chcących pofarbować włosy jest to, ile trwa cały proces. Jest to tak naprawdę zależne od wielu czynników: wybranej farby, długości włosów czy chociażby tego, czy koloryzację przeprowadzamy sami, czy też poddajemy się zabiegowi u profesjonalnego fryzjera. Biorąc to wszystko pod uwagę możemy osiągnąć czas rzędu od 1 do nawet 4 godzin.

Czy farbowanie niszczy włosy?

Na samym końcu zostawiliśmy kwestie, o której trzeba powiedzieć. Koloryzacja przy pomocy farby niszczy włosy i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Nieodpowiednio przeprowadzona koloryzacja lub zbyt częste farbowanie włosów może zaburzyć zamykanie się łusek włosa, co z kolei skutkuje osłabieniem i zmatowieniem włosów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *