Farbowanie włosów henną od A do Z

Posted on

Kobiety kochają zmiany i eksperymenty, szczególnie w sferze stylu i kreacji. Nowe dodatki, stroje czy akcesoria to doskonały materiał do próbowania nowych wersji siebie. Czasem jednak potrzeba zmiany jest większa, a nowa para butów, czy lakier do paznokci nie są w stanie jej zaspokoić, Wtedy sięgamy po odważniejsze środki np. koloryzację włosów. Nagła zmiana fryzury to zdecydowanie spore wyzwanie, dla każdego, kto od lat przyzwyczajony jest do tego samego strzyżenia i koloru.
Szczególnie wiele wątpliwości wzbudza sam sposób koloryzacji. Henna czy farba? Dla nas to zdecydowanie henna jest lepszym wyborem, dlaczego? Tego dowiecie się z naszego najnowszego wpisu!

Czym właściwie jest henna?

Zanim przejdziemy do kwestii czysto technicznych, warto przybliżyć sobie nieco charakterystykę samej henny. Czym jest henna? To nic innego jak barwnik pozyskiwany z lawsonii – rośliny, znanej człowiekowi od setek, a nawet tysięcy lat. Hennę ceniono od zawsze w charakterze naturalnego środka pielęgnacyjnego i leczniczego, ze względu na skład bogaty w witaminy A i D oraz wapń, magnez i kwas oleinowy. Szczególnie dobrze sprawdza się ona w roli leku przeciwłupieżowego. Innym ciekawym zastosowaniem henny jest koloryzacja, wykorzystywana kiedyś przez pierwotne plemiona, dziś częściej przez turystów i dzieci do ozdabiania skóry zmyślnymi tymczasowymi tatuażami.

Dlaczego warto farbować włosy henną?

Skoro już wiemy, czym jest henna, to warto się do niej odnieść w charakterze farby do włosów. Dlaczego to właśnie henna jest lepsza niż popularne i łatwo dostępne farby chemiczne? Powodów jest wiele, ale najczęściej stosowanym argumentem zwolenniczek henny do włosów jest jej niska szkodliwość. Jak wiemy, farby chemiczne potrafią mocno nadszarpnąć kondycję włosów, henna z kolei poprawia ich wygląd, a także nadaje im blasku i żywotności. Co za tym idzie, oprócz nowego koloru otrzymujemy również odżywienie i pielęgnację.

Dodatkowo henna do włosów takich marek jak np. Herbatint nie zawiera amoniaku, dzięki czemu koloryzacja jest dla skóry bezpieczniejsza, a ryzyko podrażnień czy reakcji alergicznych praktycznie nie istnieje.

Kiedy stosować hennę?

Henna do włosów to świetny środek do koloryzacji, pod warunkiem, że wiemy, jak i kiedy z niej korzystać. W ostatnim czasie w internecie narosło wiele mitów na temat tego, jakoby henna nie nadawała się do farbowania włosów szarych i w ich wypadku zawsze powinno stosować się farbę chemiczną. Nic bardziej mylnego! Efekt, jaki uzyskamy farbując włosy henną, w dużej mierze zależy od koloru wyjściowego. Nie jest jednak tak, że włosy szare są w takiej koloryzacji przeszkodą. Obecnie ziołowe farby na bazie henny zawierają dodatkowe barwniki, które skutecznie pokrywają szare włosy, dając jednolity i trwały efekt. Podobnie jest w przypadku innych kolorów. Wiadomo, że im bardziej nasz wymarzony kolor odbiega od bazowego, tym ciężej będzie uzyskać zamierzony efekt. Nie jest to jednak niemożliwe, gdyż dobrej jakości henna do włosów w połączeniu z dobrze przeprowadzoną procedurą farbowania pozwoli nam na uzyskanie każdego koloru od jasnego brązu, przez czerwień na czerni kończąc.

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *