Dlaczego warto korzystać z odżywki do włosów?

Posted on

Odżywka do włosów to niezbędnik, którego absolutnie każda kobieta powinna używać. Zdrowe i piękne włosy to efekt odpowiedniej pielęgnacji, która jest niemożliwa bez suplementacji i stosowania odpowiednich odżywek. Wiele kobiet niestety nie zdaje sobie sprawy z tego jak działa i dlaczego powinno używać się odżywek do włosów. W dzisiejszym wpisie omówimy najważniejsze kwestie dotyczące wyboru najlepszej odżywki do włosów, a także pokażemy jak zrobić własną przy pomocy łatwo dostępnych składników.

Czy odżywki do włosów pomagają?

Odżywki do włosów pomagają zachować je w dobrej kondycji.

Oczywiście, że tak! Odpowiednie korzystanie z odżywek pozwala nawilżyć włosy i chronić włosy przed działaniem lokówki czy prostownicy. Poza tym odżywki zmiękczają włosy i maskują ich uszkodzenia przez co włosy wydają się być zdrowsze i silniejsze.

Jaka odżywka do włosów?

Wybór odżywki do włosów to kwestia stosunkowo trudna. Przed zakupem odżywki pielęgnacyjnej powinniśmy sprawdzić skład upewniając się, że nie zawiera takich substancji jak alkohol, SLS, silikon czy szkodliwych konserwantów. Tego typu skład może poważnie zaszkodzić naszym włosom szczególnie jeśli posiadamy włosy delikatne, wrażliwe na uszkodzenia. Starajmy wybierać się odżywki oparte na znanych, naturalnych składnikach. Poza samym składem powinniśmy dobrać odżywkę do rodzaju włosów tak, aby zmaksymalizować efekt pielęgnacji.

Jak zrobić odżywkę do włosów?

Doskonałą alternatywą dla sklepowych odżywek są te, które możemy przygotować we własnym domu. Przygotowując samemu taką odżywkę mamy pełną kontrolę nad składem, co sprawia, że mamy pewność jakości i bezpieczeństwa. Zdecydowanie najfajniejszą i najprostszą odżywką jaką możemy wykonać w zaciszu własnego mieszkania jest odżywka do włosów z miodu. Aby ją przygotować wystarczy zmieszać ze sobą miód, 2 jajka i odrobinę oliwy z oliwek. Tak przygotowaną “miksturę” możemy nakładać bezpośrednio na włosy.

Jak używać odżywki do włosów?

Podstawową zasadą w korzystaniu z odżywki jest odróżnienie jej od maski. Otóż w przeciwieństwie do maski, odżywkę spłukuje się już po kilku minutach od nałożenia. Co do samej aplikacji możemy zmieszać odżywkę z odrobiną szamponu lub użyć jej jako płukanki. Oba sposoby są równie dobre, a to jaki wybierzemy zależy od indywidualnych preferencji.

Jak często używać odżywki do włosów?

Jeżeli uda nam się odpowiednio dobrać odżywkę to jeżeli tylko nie ma żadnych przeciwwskazań należy jej używać przy każdym myciu. Warto pamiętać o tym, że najlepiej jest myć włosy przed snem , gdyż wtedy włosy są najbardziej chłonne co bardzo ważne przy korzystaniu z różnych specyfików pielęgnacyjnych.

Maska czy odżywka do włosów?

Maska do włosów jest znacznie silniejszym rozwiązaniem niż odżywka. Powinno się ją stosować przy bardzo zniszczonych i suchych włosach, gdyż są cięższe niż odżywki i wymagają dłuższego czasu wchłaniania. Jeżeli nasz włosy nie wymagają szczególnej, intensywnej kuracji należy korzystać z masek rozsądnie 1-2 razy w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *