Depilacja laserowa – to powinnaś wiedzieć!

Posted on

Dbanie o swoje ciało wymaga wielu poświęceń. Szczególnie dotyczy się to pań, które w kwestii dbania o sobie mają do powiedzenia znacznie więcej niż panowie. Makijaż, pielęgnacja skóry, dbanie o fryzurę, czy chociażby depilacja, to tylko niektóre z zabiegów, które regularnie musimy powtarzać, aby wyglądać pięknie. W całej tej kosmetologii zdecydowanie najuciążliwsza jest właśnie depilacja. Ciągłe jej powtarzanie prowadzi nie tylko do szybszego odrastania włosków, ale także do podrażnień, które nie tylko nie prezentują się zbyt okazale, ale i są niezwykle dokuczliwe. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Idealnym rozwiązaniem, może okazać się depilacja laserowa.

Depilacja laserowa efekty

Zacznijmy sobie od przedstawienia efektów depilacji laserowej. Jest to, jak się okazuję niezwykle skuteczny zabieg, który potrafi usunąć włosy na całe życie! Oczywiście zdarzają się przypadki, kiedy po wykonaniu depilacji laserem włosy odrastają, jednak jest to spowodowane nagłymi zmianami hormonalnymi występującymi podczas ciąży, czy menopauzy. Nie jest to oczywiście reguła i nie każda kobieta po ciąży utraci efekty depilacji laserowej.

Depilacja laserowa ile zabiegów?

W temacie depilacji przy użyciu lasera trzeba sobie powiedzieć jedno: nie jest to jednorazowy zabieg. Nie wystarczy pójść na jedną sesję, by pozbyć się włosków na zawsze. Całość zamyka się zazwyczaj w 4-5 sesjach, chociaż warto ostrzec, iż niektóre osoby będą potrzebowały ich więcej. Wszystko zależy od naszych hormonów i tendencji do odrastania włosów.

Depilacja laserowa efekty po latach

Depilacja laserowa nógPrawidłowa depilacja laserem powinna zapewnić nam całkowicie permanentny efekt. Dzięki laserowi powinnaś teoretycznie zapomnieć o jakiejkolwiek depilacji na długie lata. W praktyce skuteczność jest naprawdę wysoka, ale nie zawsze gwarantowana. Jak wspominaliśmy wcześniej – może się zdarzyć, że pod wpływem hormonów włoski, zaczną odrastać.

Depilacja laserowa przeciwwskazania

Skoro już wiemy jak skuteczna jest depilacja laserem, warto powiedzieć sobie co nieco o przeciwwskazaniach. Otóż nie każdy, nie zawsze może pozwolić sobie na depilację tym sposobem. Zabieg laserem nie może być wykonany, gdy jesteśmy świeżo po opalaniu. Aby przystąpić do depilacji laserem, musimy odczekać co najmniej 2 tygodnie od ostatniego opalania.

Dodatkowo nie ma mowy o depilacji w przypadku karmienia piersią lub ciąży, jest to absolutnie niewskazane.

Inną szczególnie ważną kwestią jest kondycja naszej skóry. Nie dopuszcza się do tego typu depilacji osób z chorobami skóry (łuszczyca, zmiany wirusowe, bielactwo itd.).

Depilacja laserowa a ciąża

Będąc przy przeciwwskazaniach, warto powiedzieć sobie nieco więcej o ciąży. Otóż kobiety ciężarne nie mogą korzystać z żadnych zabiegów tego typu wykorzystujących prąd czy ultradźwięki. Jest to spowodowane tym, że zabieg depilacji laserowej może prowadzić do komplikacji, jak np. poparzenia skóry, które ciężko jest w ciąży wyleczyć. Dodatkowo powodują stres, absolutnie niewskazany w ciąży.

Depilacja laserowa cena

Ile kosztuje zabieg depilacji laserowej? To pytanie, które z pewnością nurtuje Was na tym etapie. Otóż koszty takiej depilacji wahają się od 400 złotych za całe okolice bikini do 650 złotych za nogi. Jest to oczywiście cena za jeden zabieg.

Depilacja laserowa jak się przygotować?

Depilacja laserowa nógChcąc skorzystać z depilacji laserowej, powinniśmy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim musimy dzień wcześniej ogolić miejsce, które będzie poddawane zabiegowi. Miesiąc przed zabiegiem musimy całkowicie zrezygnować z depilacji przy pomocy wosków czy depilatorów. Podobnie jest z peelingami i złuszczaniem skóry przy pomocy kosmetyków – tydzień przed depilacją laserową jest to zabronione.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o depilacji laserowej, to zapraszamy na:

http://pewnapani.pl/dla-kobiet/depilacja-laserowa-przebieg-skutki-i-subiektywna-opinia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *