Jak dbać o długie włosy?

Posted on

Dbanie o włosy to konik niejednej z nas. Doskonałe włosy to często niedoścignione marzenie. Nie ważne jak byśmy się starały, czasem po prostu coś nie działa. Podobnie jest z odżywkami, maskami, okładami, szamponami, kompresami i wszystkim innym co na włosy nałożyć można. Czasem jest to kwestia samego podejścia, czasem błędów przeszłości (farbowania, prostowania, kręcenia itd.) a czasem wszystkiego po trochu. Nie ma się jednak co załamywać, bo jak pokazują historie niektórych dziewczyn, wszystko jest do odratowania! Dziś opowiemy sobie o włosach długich i o tym, jak o nie dbać :).

Jak dbać o długie włosy? – żeby nie wypadały

Zacznijmy od podstawowej profilaktyki włosa, która pozwoli pozbyć się przykrego problemu wypadania włosów. Co zrobić, aby cieszyć się silnymi, zdrowymi kosmykami? Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z tego, co powoduje wypadanie włosów. Przyczyn może być kilka, ale najczęstsze to:

  • Nieodpowiednie/ za częste farbowanie włosów
  • Zmiany hormonalne
  • Uszkodzenia mechaniczne mieszków włosowych (np. przez noszenie gumek, końskiego ogona)
  • Nadużywanie prostownicy
  • Zatrucie organizmu
  • Stosowanie nieodpowiednich kosmetyków

Jak dbać o długie włosy

To tylko niektóre z przyczyn. Powinnaś jednak mieć je na uwadze, chcąc coś zrobić z wypadającymi włosami. Co dalej? Otóż skoro już wiemy jakie są przyczyny, to możemy zdiagnozować i dopasować je do swojego przypadku. Jeżeli palisz papierosy i narzekasz na wypadające włosy, to pierwsze czego powinnaś spróbować, jest rzucenie palenia, a nie kolejny cudowny medykament z reklamy. Pamiętajmy, że błędy trzeba naprawiać, a nie zasypywać i maskować.

Jak dbać o długie włosy? – olejowanie

Kolejnym z aspektów dbania o długie włosy, który warto wdrożyć do swojego urodowego życia jest olejowanie włosów. Jak sama nazwa wskazuje jest to nic innego jak nakładanie oleju na nasadę głowy i rozprowadzanie go po całej długości włosów, aż do końcówki. Jaki jest tego efekt? Przede wszystkim włosy stają się odżywione, a co za tym idzie silniejsze i zdrowsze. Rozpocząć olejowanie można z olejem tradycyjnym – takim, jakiego używamy w kuchni. Sprawdzi się on doskonale i wcale nie będziemy musiały wydawać fortuny na specjalistyczne specyfiki. Należy jednak pamiętać, żeby przed samym olejowaniem dokładnie oczyścić skórę głowy i włosy tak, aby zmaksymalizować efekt nałożonego później oleju. Jak często powinno się olejować włosy? To zależy od naszego zapotrzebowania. Możemy to robić codziennie, jednak wiązać się to będzie również z codziennym myciem włosów, co z kolei bardzo je osłabi. Dlatego też olejować powinno się z głową, zachowując rozsądne odstępy.

Jak dbać o długie włosy? – domowe sposoby

Jednym z domowych sposobów na dbanie o swoje włosy jest przedstawione przed chwilą olejowanie. Nie wymaga ono przecież żadnych środków poza tym, co już w kuchni posiadamy. Kolejną metodą jest samodzielne przygotowywanie masek na włosy. Możemy to zrobić z wielu różnych składników w tym miodu, czy na bazie jajek z dodatkiem cytryny, oliwy albo jogurtu naturalnego. Na koniec zostawiliśmy ostatnią i najlepszą metodę na polepszenie stanu swoich włosów, a jest nią – odpowiednia dieta. To jak się odżywiamy, ma olbrzymi wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, dlatego tak ważne jest dbanie o zbilansowaną dietę pełną wartości odżywczych. Dzięki nim nie tylko nasze włosy nabiorą blasku!

sk: Jak dbać o długie włosy

One Reply to “Jak dbać o długie włosy?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *