Czy kominki ceramiczne są cool?

Posted on

Kominki zapachowe to jeden z podstawowych akcesoriów stosowanych w aromaterapii. Dlatego nie jest dziwne, że są tak chętnie kupowane. Kiedyś dostępne były tylko kominki ceramiczne, natomiast w tej chwili można zdecydować się na zakup kominków drewnianych lub ażurowych. Wszystkie wykonane z solidnych materiałów. Poza zastosowaniem praktycznym, związanym z inhalacjami i aromatyzacją powietrza kominków używa się także w celach designerskich, a więc dla wystroju wnętrz.

Uniwersalność kominków ceramicznych

I chociaż na rynku pojawia się coraz więcej kominków zapachowych wykonanych z drewna, ażurowych lub z innych materiałów to nadal najbardziej popularne są kominki ceramiczne jakie od lat cieszą się uznaniem w polskich domach. Kominki ceramiczne to kominki znane od dawna, jeśli chodzi o aromatyzację powietrza lub o robienie z nich użytku w celach aromaterapeutycznych. Kominki ceramiczne są uniwersalne, ze względu na to, że można je wykorzystać na wiele sposobów. Uniwersalność zawarta jest także w tym, w jaki sposób one się prezentują. Zazwyczaj kominki ceramiczne mają owalny kształt. Prezentują się estetycznie, tak samo jak kominki szklane lub metalowe. Nieco bardziej jednak kojarzą się z klasyką. Czy takie kominki w obliczu nowoczesnych trendów są cool?

Jak najbardziej. Zwracają na nie uwagę zwłaszcza te osoby, które cenią sobie prostotę i minimalizm w wystroju wnętrz. Kominki ceramiczne pasują do pomieszczeń wystylizowanych tradycyjnie. W salonie, sypialni lub gabinecie na pewno nie zostanie zaburzona harmonia, jeśli ustawiony zostanie kominek ceramiczny. Jeśli zaś ktoś chce nieco większego modernizmu to może zdecydować się na kominek ceramiczny z wyżłobieniami.

Uniwersalne kominki ceramiczne są najlepszym dowodem na to, że warto decydować się na sprawdzone rozwiązania designerskie. Kiedy nie chcemy zbytnio eksperymentować
z wystrojem wnętrz, a liczy się dla nas wyłącznie wartość praktyczna kominków to kominki ceramiczne będą się do tego nadawały najlepiej.

Dyskretna dekoracja

Niewielki kominek ceramiczny może stać się dyskretną dekoracją wnętrza. Można go też ustawić na tarasie i delektować się odprężającymi zapachami podczas letnich wieczorów. Najczęściej na rynku dostępne są kominki ceramiczne gładkie. Można też dostać kominki ceramiczne z motywem kwiatów i liści, co spodoba się miłośnikom antycznych klimatów. Podobnie, jak równie popularne kominki ceramiczne z wiszącymi liśćmi winorośli.

Poza aromaterapią kominków tych można używać do palenia wosków. Samo czyszczenie kominka nie jest skomplikowane, co także jest ważne po każdym użyciu. Kominek należy stosować zgodnie z przeznaczeniem, wtedy też będzie zagwarantowane jego bezpieczne użytkowanie. W przeciwieństwie do kominków metalowych lub szklanych kominki ceramiczne zaliczają się do najchętniej kupowanych. Oczywiście, wielbiciele wymyślnych form bardziej będą zachęceni do kupna kominków oryginalniejszych i z nowoczesnych tworzyw. Jeśli ktoś ma wnętrza wystylizowane w stylu skandynawskim to bardziej dopasuje do nich kominek z metalu lub ze szkła. Dla większości osób nadal jednak liczy się praktyczne zastosowanie. I właśnie te osoby decydują się na zakup kominków ceramicznych.

Zwłaszcza, że kominki ceramiczne można dostosować i do wnętrz tradycyjnych i bardziej nowoczesnych.

Kominki ceramiczne wpłyną korzystnie na wystrój wnętrz, a jeśli będzie Nam zależało na tym, aby były bardziej oryginalne to możemy zdecydować się na zakup kominków
z motywami antycznymi lub innymi wyżłobieniami. Nowoczesne materiały używane do wykonywania kominków zapachowych są okazałe, jednak warto inwestować w kominki ceramiczne – ponadczasowe, estetyczne i neutralne. Używając ich nie trzeba się bać zaburzenia równowagi w wystroju wnętrz. Ceramiczny kominek to kominek jaki bez trudu wpasuje się w dowolne trendy. Trzeba tylko dokładnie zastanowić się nad jego ułożeniem. Powinien być osobnym, wyeksponowanym elementem wystroju wnętrz.

Dodatkowo, musi znaleźć się w miejscu gdzie będzie doskonale wydzielać wszystkie zapachy.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *