Pokaż mi swoją kosmetykę, a powiem Ci kim jesteś, chciałoby się powiedzieć rozmawiając o naszych kosmetycznych upodobaniach. Jak się okazuję niezwykle duża grupa kosmetycznych maniaczek nie zdaje sobie sprawy z charakterystyki i specyfiki kosmetyków, z których korzystają na co dzień. Jak pokazuje doświadczenie, nikt nie czyta etykiet, a decyzję o zakupie podejmujemy na bazie impulsu lub pod wpływem chwili. Zapraszamy do naszego najnowszego wpisu, w którym opowiemy, o tym na co warto zwrócić uwagę nie tylko przy zakupie, ale i przy używaniu kosmetyków.
Jak przechowywać kosmetyki
Zaczynamy od kwestii, o której wiele z nas nie ma jeszcze zielonego pojęcia. Przechowywanie kosmetyków nie jest takie oczywiste, jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać i wrzucanie ich luzem do kosmetyczki nie jest zazwyczaj dobrym pomysłem. Jak wiadomo, część specyfików wymaga specjalnego traktowania ze względu na swoją foto-czułość czy wyjątkową higroskopijność. Aby mieć pewność, że nasze kosmetyki nie stracą z czasem na jakości powinniśmy je trzymać w miejscu, które spełnia poniższe warunki:
- miejsce musi być zacienione
- miejsce musi być suche
- w miejscu przechowywania powinna panować temperatura nie większa niż pokojowa (chyba, że na etykiecie podano inną wytyczną na temat temperatury)
Jak pokazują badania, najczęstszym błędem, który popełniają kobiety jest trzymanie kosmetyków w łazience. Jest to prawdopodobnie najgorsze miejsce jakie możemy wybrać ze względu na wszechobecną wilgoć i zmienne temperatury. Pamiętajmy, że wiele kosmetyków, możemy trzymać bezpośrednio w lodówce. Do tego typu kosmetyków należą między innymi:
- wodoodporne maskary i eyelinery
- szminki i pomadki
- naturalne kosmetyki na bazie składników organicznych
- lakiery do paznokci
Jak uporządkować kosmetyki?
Jak się okazuję kwestia organizacji i uporządkowania naszej kosmetyczki to kolejny temat, z którym miewamy problemy. Rozwiązanie bałaganu kosmetycznego jest banalne, skuteczne i niezwykle tanie. Wystarczy zakupić (według upodobania) koszyk lub szkatułkę, w której przy pomocy tekturowych przegródek ułożymy najczęściej używane kosmetyki. Te kosmetyki z których korzystamy nieregularnie lub okazjonalnie należy stanowczo odłożyć na bok i schować w inne miejsce.
Jakie kosmetyki dla noworodka?
Mówiąc o kosmetykach, nie możemy zapomnieć, o tym, że istnieją takie, których możemy użyć w codziennej pielęgnacji naszego malucha. Jak się okazuję w swojej kosmetyczce posiadamy niekiedy skarby, które mogą być bezpiecznie stosowane na niemowlęcą skórę, a my w ogóle nie zdajemy sobie z tego sprawy. Najlepszym tego przykładem są kremy ochronne i oliwki natłuszczające.
Jakie kosmetyki do brody?
Tutaj sytuacja wygląda nieco inaczej. Jedynymi kosmetykami, których możemy użyczyć naszemu facetowi są wszelkiej maści olejki pielęgnacyjne oraz balsamy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stosować je po umyciu w celu natłuszczenia oraz ułatwienia rozczesania.