Biżuteria z pereł – co warto wiedzieć?

Posted on

Perły to element przez wieki wykorzystywany przez ludzkość w zdobnictwie i sztuce. Ich naturalne piękno i rzadkość z jaką występują sprawia, że do dziś są jednym z bardziej pożądanych zdobników w produkcji pierścionków, naszyjników czy chociażby kolczyków. Setki lat temu, gdy technologia nie była jeszcze na tyle rozwinięta, perły stanowiły drogocenny unikat wydobywany z morza przez poławiaczy pereł. Czy dziś perły nadal stanowią taka wartość? Odpowiedź znajdziecie w naszym najnowszym poście!

Czy biżuteria z pereł jest trwała?

Piękne perły leżące na dwóch jasnych kamykachJednym z czynników wpływających na wartość i atrakcyjność biżuterii, jest niewątpliwie jej trwałość. Wydając nierzadko spore pieniądze na nową ozdobę, oczekujemy, że zachowa ona swój blask i formę przez długie lata. Kruchość elementów i niedbałość w procesie złotniczym/jubilerskim może sprawić, że nasz ukochany pierścionek lub kolczyki ulegną uszkodzeniu, zanim zdążymy się nimi nacieszyć. A jak jest w przypadku pereł? Jest całkiem dobrze. Ich jednolita forma i minimalna ilość obróbki, jaka przechodzą w procesie produkcji, sprawia, że to wytrzymały materiał, który łatwo nie ulegnie uszkodzeniu. Jedyne, na co należy zwrócić uwagę to zarysowania, gdyż pod tym względem perły ustępują trwałością innym kamieniom szlachetnym.

Czy biżuteria z pereł jest droga?

W tej kwestii wszystko jak zawsze zależy od jakości i oryginalności produktu. Jak powszechnie wiadomo, obecnie rynek (nie tylko biżuterii) zalewają ogromne ilości podróbek. Kupując perły powinniśmy rozważać jedynie sprawdzone salony jubilerskie. Cena, jaka osiąga biżuteria z pereł zależna jest od stanu i rozmiaru samej perły. Proste kolczyki znajdziemy w granicach 100 zł. Bransoletki to już wydatek kilkuset złotych. Najwyższe ceny osiągają naszyjniki zawierające nawet kilkanaście dorodnych pereł. W takim przypadku nasz wydatek wzrośnie nawet do kilku tysięcy złotych.

Czy biżuteria z pereł będzie wiecznie modna?

Biżuteria z perełNa to pytanie odpowiedź jest tylko jedna. Tak, biżuteria z pereł będzie zawsze modna. Dlaczego? Wszystko przez jej ponadczasową formę, która sprawia, że perły pasują do niezliczonej ilości stylizacji i kreacji. Ich prostota i piękno są uniwersalne, dzięki czemu perły wykorzystuje się i będzie wykorzystywać w różnych, często kontrastujących ze sobą stylach. To sprawia, że perły to nie tylko idealny sposób na poszerzenie własnej kolekcji, ale również świetny pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby. Wybierając na prezent perły mamy dużą szansę na to, że będzie to prezent trafiony, właśnie ze względu na uniwersalność pereł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *