5 błędów w pielęgnacji twarzy, które przyspieszają starzenie skóry

Posted on

Na naszej twarzy często jest wiele niedoskonałości. Często pogłębiamy to nieprawidłową pielęgnacją skóry. W ten sposób szkodzimy naszej skórze, narażając ją na tym na działanie niepożądane. Nasza skóra wtedy nie jest idealnie gładka.

Jeśli popełniasz przynajmniej kilka z podanych niżej błędów w pielęgnacji skóry, nawet używanie najdroższych kremów odmładzających nie uratuje cię przed szybkim pojawianiem się zmarszczek.

Przekonaj się, ile błędów popełniałaś dotąd w swojej codziennej rutynie pielęgnacyjnej i jak ich unikać.

1.Źle zmywasz makijaż oczu.

Skóra wokół oczu jest 5 razy cieńsza. Często zmywając makijaż płatkiem kosmetycznym, pod okiem zbyt mocno nim przecieramy co powoduje szybsze pojawienie się zmarszczek. A więc jak poprawnie zmyć makijaż? Należy używać płynów dwufazowych z olejkami, które spowodują rozpuszczenie się makijażu. Wtedy to będzie bezpieczniejsze dla naszej skóry. W poprawnym demakijażu oczu ważne jest też, aby przez chwilę potrzymać kosmetyk na rzęsach i powiekach, żeby formuła miała czas zadziałać. Następnie zmywamy płatkiem kosmetycznym przesuwając go w kierunku od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oczu.

 

2. Zmywasz makijaż tylko płynem micelarnym

Płyny micelarne stały się naszymi ulubieńcami, ponieważ skutecznie usuwają nasz makijaż po całym dniu.  Często jednak nie używamy już innych kosmetyków, co jest znacznym błędem, ponieważ zawierają one w niewielkim stopniu detergenty. Jednakże one znacznie wysuszają skórę oraz przy dłuższym stosowaniu sprzyjają starzeniu się skóry. Płyn micelarny należy spłukiwać wodą. Najlepiej jeśli później również zmyjemy twarz delikatną pianką lub żelem oczyszczającym naszą twarz.

 

3. Nie tonizujesz skóry po myciu

Często w pielęgnacji naszej skóry zapominamy tonizować naszej skóry na twarzy, aby wyrównać odczyn pH i ją nawilżyć. Nie tonizowana skóra staje się sucha i podrażniona, lub zaczyna produkować zbyt dużo ilości sebum w wyniku bardzo suchej skóry. Aby tego uniknąć należy jak najszybciej po umyciu twarzy zaaplikować tonik na twarz.

 

4. Wyciskasz pryszcze i zaskórniki

Każdy stan zapalny na twarzy powoduje uwalnianie się wolnych rodników, które niszczą składniki budulcowe skóry, takie jak kolagen i elastyna. Odpowiadają one za jędrność i sprężystość skóry. Im jest ich mniej, tym szybciej się starzejemy. Jeśli wyciskasz pryszcze powodujemy jeszcze większe spustoszenia na twarzy – rozciąganie oraz przetarcia  to dla niej ogromny stres, nie mówiąc o przebarwieniach i bliznach, które pozostawia wyduszanie pryszczy. Zamiast walczyć z niedoskonałościami „ręcznie”, postaw na regularne złuszczanie cery, które odblokowuje pory i zmniejsza tendencję do powstawania niedoskonałości.

5. Zbyt często używasz peelingów

Często chcemy bardzo zadbać o naszą skórę, jednak nie zdajemy sobie sprawy, że możemy czasami przesadzić. Jeśli zbyt często sięgasz po kosmetyki złuszczające, twoja skóra nie ma czasu na regeneracje. Traci na tym nie tylko jej wygląd, ale i zmniejsza się jej odporność na działanie wolnych rodników, bakterii czy zanieczyszczenia ze środowiska. Optymalnie jest złuszczać skórę 2-3 razy w tygodniu.

 

One Reply to “5 błędów w pielęgnacji twarzy, które przyspieszają starzenie skóry”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *