3 sprawdzone sposoby na świetną figurę w 2018 roku!

Posted on

Mamy listopad, wiele osób już dziś zapowiada i planuje wielkie życiowe zmiany, które wprowadzą w życie z początkiem Nowego Roku. W dzisiejszym artykule poruszymy, chyba najczęściej łamane postanowienie noworoczne w historii ludzkości –

„W Nowym Roku przechodzę na dietę!”

Jak schudnąć przed końcem roku?Każdemu z nas z końcem kalendarzowego roku, gdzieś z tyłu głowy pojawiają się plany na zdecydowane działanie i zmiany w nowym roku. Najczęściej postanawiamy pozbyć się starego nawyku lub cechy, której w sobie nie lubimy. Palenie papierosów, wieczorne piwko czy regularne podjadanie to zdecydowanie zwycięskie trio naszych  naszych noworocznych przeciwników. My dziś skupimy się jednak na diecie i wymarzonej sylwetce, do której dążą kobiety, ale i mężczyźni z całego świata. Pokażemy 3 sposoby, które zagwarantują każdemu większą szansę na sukces w drodze do zrzucenia zbędnych kilogramów.

Powstrzymaj odwlekanie

W każdej dziedzinie życia, w której chcielibyśmy osiągnąć sukces panuje jedna niezwykle ważna zasada, którą niestety często lekceważymy. Brak konsekwencji i ciągle mówienie sobie „zaczynam od jutra” lub „dzisiaj ostatni raz” to najkrótsza droga do porażki. Podstawą realizacji planu jest przecież działanie, a odkładanie działania na później to kolejny stracony dzień na kartach nowego kalendarza. „Co masz z zrobić jutro – zrób dzisiaj”, to świetna sentencja, do której niestety nie stosuje się prawie nikt. A szkoda ponieważ działanie według tak prostego założenia przynosi ogromne korzyści.

Mierz siły na zamiary

Kolejnym niezwykle ważnym aspektem jest osiągalność zamierzonego celu. Założenia typu „wezmę się za siebie i schudnę 20 kg do następnych wakacji” lub „od jutra nie palę” to szczytne cele, których niestety nie jesteśmy w stanie zrealizować. Stając w obliczu wyzwania musimy dążyć do sukcesu małymi mierzalnymi krokami. Musimy pamiętać o tym, jak ważne jest planowanie krótkoterminowe, zakładające cele, które faktycznie jesteśmy w stanie zrealizować. Dobrze skonstruowany plan to połowa sukcesu. Druga połowa to oczywiście dążenie do niego i kontrolowanie na bieżąco postępu, tak aby móc odpowiednio oszacować i dostosować środki niezbędne do terminowego wykonania zadania.

Idealny plan powinien być:

  • Szczegółowy
  • Osiągalny
  • Terminowy
  • Kompletny

 

Nie trać motywacji, szukaj inspiracji

Motywacja jest dźwignią i zapalnikiem do działania. Będąc pod wpływem inspiracji, jesteśmy w stanie wydobyć z siebie ogromne pokłady energii i zapału, o które wcześniej nawet siebie nie podejrzewaliśmy! Wystarczy dobry film, ambitna książka lub historia kogoś, kto przebył drogę podobną do tej, która nas czeka i nasz mózg zaczyna pracować na zupełnie innych obrotach. Mieszanka dopaminy, adrenaliny i ekscytacji uderza nam do serca sprawiając, że rzeczy, które dotychczas wydawały się odległe i niemożliwe, są teraz dla nas na wyciągnięcie ręki. Podsumowując: działaj od zaraz, kontroluj swoje postępy i szukaj inspiracji u innych, a osiągniesz swój cel nie czekając na kolejną magiczną okazję do zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *