10 błędów w pielęgnacji włosów

Posted on

 

 10 BŁĘDÓW POPEŁNIANYCH W PIELĘGNACJI WŁOSÓW

Wszyscy chcemy mieć piękne, lśniące i długie włosy. Żyjemy w ciągłym pędzie, często nie zwracamy uwagi na to czy dbamy o nie w prawidłowy sposób. Jakie błędy są najczęściej popełniane oraz jak ich unikać?  Przeczytaj poniższy artykuł o podstawowych błędach ich pielęgnacji.

1. SZARPANIE

Nasze włosy zdecydowanie nie są zaprzyjaźnione z grzebieniem z blisko osadzonymi ząbkami co powoduje szarpanie ich. Często są przez nas rozczesywane od góry, co powoduje wyrywanie oraz łamanie. Rozpoczynaj od końcówek stopniowo przesuwając się w górę, w ten sposób unikniesz ich niszczenia. Używaj do pielęgnacji grzebienia z bambusa z szeroko rozstawionymi ząbkami lub szczotki z naturalnego włosia.

2. NARAŻANIE WŁOSÓW NA DZIAŁANIE WYSOKICH TEMPERATUR

Wysokie temperatury to wróg dla naszych włosów! Pamiętaj, że wszelkie prostownice, lokówki, suszarki z gorącym nawiewem bardzo przesuszają i niszczą nasze włosy. Pod wpływem gorącego powietrza otwieramy łuski włosa co wpływa na ich częstsze przetłuszczanie. Jeśli masz taką możliwość pozwól włosom schnąć naturalnie. Jednak wiem, że to długo trwa w przypadku długich włosów. Jeśli nie masz zbytnio czasu użyj suszarki z letnim nawiewem powietrza.

3. ZBYT MOCNE POCIERANIE WŁOSÓW ORAZ SKÓRY GŁOWY

Z pewnością popełniasz ten błąd co ja kilka lat temu. Mycie głowy i wycieranie, a wręcz tarcie ich ręcznikiem. To również nie sprzyja dobrej kondycji naszych włosów. W ten sposób niszczymy ich strukturę. Najlepiej osuszyć włosy delikatnie bawełnianą koszulką lub ręcznikiem papierowym oraz dać im swobodnie wyschnąć.

4. SPANIE W ROZPUSZCZONYCH WŁOSACH

Dlaczego nie powinnyśmy spać w rozpuszczonych włosach? To proste. Śpiąc trzemy włosy o poduszkę, a to zdecydowanie powoduje uszkodzenia struktury włosa oraz ich wyrywanie. Najlepszym sposobem jest związanie ich w luźny warkocz lub kok. Jednak nie zdecydowanie nie używaj do tego gumki recepturki, która wyrwie nasze włosy wraz z cebulkami. Zachęcam do użycia grubej gumki, która jest przyjacielem dla naszych włosów.

5. ZŁE APLIKOWANIE SZAMPONU

Bardzo ważnym elementem jest to żeby nie nakładać szamponu bezpośrednio na skórę głowy. Należy najpierw dany produkt nałożyć na dłonie, a dopiero później go delikatnie wmasować w skórę głowy. Pozwala to oczyścić nasz skalp od brudu, zanieczyszczeń oraz pozostałości kosmetyków.

6. POMIJANIE LUB NIEWŁAŚCIWE STOSOWANE ODŻYWEK

W przypadku odżywek, stosujemy je na długości włosa, aż po końcówki.  Pamiętaj jednak, żeby odpowiednio dobrać ją do rodzaju włosa. Odżywka powinna być również dobrze spłukana. Aplikując ją na skórę głowy możemy włosy niepotrzebnie obciążyć i podrażnić.

7. RZADKIE WIZYTY U FRYZJERA

Kolejnym błędem popełnianym przy pielęgnacji są rzadkie wizyty u fryzjera. Podcinanie końcówek zdecydowanie lepiej wpływa na ich kondycję oraz wygląd. Zalecana jest wizyta co 7- 9 tyg.

8. MYCIE WŁOSÓW ZBYT ZIMNĄ LUB ZBYT CIEPŁĄ WODĄ

Zwolennikiem naszych włosów jest letnia woda, ponieważ domyka łuski włosa. Zbyt ciepła woda otwiera je, a przez to są one zmatowione oraz pozbawienie blasku. Zbyt zimna woda zamyka łuski, co w efekcie nie pozwala ich nawilżyć odżywką.

9. ZBYT CZĘSTE UŻYWANIE SUCHEGO SZAMPONU

Czasami zdarza nam się zapomnieć umyć włosów przed ważnym spotkaniem, wtedy stosujemy suchy szampon. Jednak nie jest on zwolennikiem dla naszych włosów. Przy częstym jego używaniu skóra głowy staje się przesuszona co może doprowadzić nawet do łupieżu. Zdecydowanie nie jest on do użytku codziennego. Jeśli masz problem z przetłuszczaniem skóry głowy umyj głowę szamponem.

10. NIEWŁAŚCIWA DIETA

Najważniejszym czynnikiem na wpływ kondycji włosów ma zdecydowanie zdrowe odżywianie oraz picie odpowiedniej ilości wody. Jedzenie fast foodów nie wpływa dobrze na ich strukturę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *